Güzellik

2021-2022 En İyi Kısa Saç Modelleri Nelerdir?

2021-2022 En İyi Kısa Saç Modelleri Nelerdir? Saçlarınızı kısa kestirmek istiyorsanız bende istiyorum dedirtecek en iyi kısa saç modelleri arayışındasınızdır.

2021-2022 En İyi Kısa Saç Modelleri Nelerdir? Uzun saçlar bazen zahmetli bir hale gelebilir ve kısa bir saç modeliyle rahatlamak isteyebilirsiniz. Kısa saçlar uzun saçlar gibi uzun uğraşlar istemediği ve banyodan sonra çabucak kuruduğu için avantajlıdır. İyi bir kısa saç modeli sizi bu dertten kurtarabilir. Fakat kısa saç kesimi yaptırmak riskli olacaktır. Saç kesimi yapılırken saç yapısına dikkat edilmeli ve  modelin yüz şekline uyumlu olması gerekmektedir. İşte görünce bende istiyorum dedirtecek en iyi kısa saç modelleri;

İnce Telli Saçlara Uzun Pixie Kesim

Erkek saçı kesiminden uzun, kısalığı ensenin üstünde olan modeldir. Zaten ince olan saç tellerinin zayıf ve cansız görünmesi bu kısa saç modeli ile kamufle olabiliyor. İnce telli saçlar için uygun olan bu modelin bir dezavantajı, saçların zor toplanması.

Shaggy Bob Kesim

Oldukça popüler olan bu kesim modeli çok şık duruyor. Kat kat yapılan kesim saçların hacimli ve şekilli görünmesini sağlıyor. Bu nedenle ince telli saçlar için önerilen bir model.

Küt Bob Kesim

Çene hizasında olan saç kesimlerine bob kesim deniyor. Bu saç modeli, kıvırcık, düz, dalgalı hemen hemen her saç yapısına uygun ve kullanımı oldukça kolay olan bir model. Banyodan sonra kurutarak şekil vermeye gerek olmayan yıka ve çık kesimlerden biri. Bu modeli yandan ayrımlı ya da ortadan ayrımlı olarak tercihe göre kullanabilirsiniz.

Eğimli Kısa Bob Kesim

Normal bob kesimden biraz daha kısa olan bu modeli ince telli saçlara sahip kişiler tercih edebilir. Eğimli kısa bob kesim, saçlara daha hacimli bir görüntü verir. Aynı zamanda farklı bir stil olan bu kesimi saçlarına havalı bir görüntü vermek isteyenler için en iyi seçimlerden biri olacak.

Line Bob Kesim

Asimetrik bir kesim olan bu model önden uzun, arkadan kısa görünüyor. Aynı zamanda eğimli saç kesimi olan bu model, ince telli saçların hacimli görünmesini sağlarken saçlara havalı bir görüntü veriyor.

 

 

 

 

 

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu