Güzellik

50 Yaş Üstü Kadınlara Güzellik Tavsiyeleri!

50 Yaş Üstü Kadınlara Güzellik Tavsiyeleri! Yaş ilerledikçe insan vücudunda bazı sorunlar ortaya çıkabilir. Bazen C vitamini eksikliğiyle cilt üstünde istenmeyen sorunlar oluşabilir.

50 Yaş Üstü Kadınlara Güzellik Tavsiyeleri! Bu dönemde istenmeyen sivilceler de ciltte görülebilir. Kolajen eksikliğinden dolayı kırışıklıklar da hat safhadadır. Yaşa bağlı olarak sürekli eksilen bu kolajen yapı, deride kuru dokular ve kırışıklık oluşturur.

Cildin Hor Kullanılması

Cilt yıllar içinde çok hor kullanılan bir organdır. Yapılan kimyasal temel tabanlı makyajlar, cildin ölüm reçetesi olmaktadır. Cildin doğal dengesini bozan makyaj, bir de yatmadan önce temizlenmezse, cildi daha da harap bir hale getirmektedir. Uzman estetisyenlerin tavsiyesi, kesinlikle yatmadan önce cildin dinlemesi için makyajın temizlenmesidir.

Cilt hemen hemen her gün yoğun bir şekilde kirlenmektedir. Akşam da derinlemesine bir temizliğe ihtiyaç duymaktadır. Kullanılan makyaj malzemeleri de hem kirlenme oluşturmakta hem de tahrişe yol açmaktadır. Sağlıklı bir cilt için ya makyajın bırakılması iyi ya da cildin derinlemesine temizlenmesi gerekmektedir.

Yaşa Bağlı Kırışıklıkları Takmamak

Tebessüm ve mutluluk, cilt üzerinde etkisi olan iki ruhsallık yapıdır. Özel olan ve güzel görünüme etki eden bu yapı, ciltte kırışıklıklara da neden olmaktadır. Mutlu olmanın getirdiği tebessüm bile ciltte oluşmuş olan kırışıklıkları önemsemekte ve doğru bir durum değildir. Doğallık ve doğal görünmeyi tercih edenler için cilt bakım rutinleri bulunmaktadır.

Cildimiz için tercihi edeceğimiz bakım ürünlerinin hem süslü ve gösterişli hem de pahalı olması zorunlu değildir. Bunun için uçucu ve doğal yağlar kullanmak yeterlidir. Doğal bitkilere dair ürünleri kullanmak yeterlidir. Hem organik hem de rafine edilmemiş Hindistan cevizi yağı ile lavanta esansına sahip yağların birleşmesiyle, günlük nemlendirici yapılabilmektedir.

Sadece hindistancevizi yağı kullanmak risklidir. Bunun nedeni, cilt gözeneklerini tıkayan yağın, hem akne hem siyah nokta hem de beyaz noktalara neden olduğundan ötürü, Lavanta esanslı yağ ile karıştırılmalıdır. Zira lavanta yağı hem iltihaplanmaya hem de, yaralara karşı iyileştirmeye yardımcıdır. Ayrıca koltuk altı detoksu da önerilmektedir. Yüzün sabunla yıkanması, cildin tamamı ile kurumasına neden olabilir. Cildin kurumaması için C vitamini takviyesi çok önemlidir.

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu