Yaşam

7 Adımda Çocuğunuzun Okul Başarısı Artırın!

Çocuğunuzun okul başarısını arttırmak istediğinizde özellikle tercih edebileceğiniz doğru uygulamalar istediğiniz gibi eğitimine yardımcı olabilir.

Çocuklar için okul döneminde dikkat edilmesi gereken noktalar bulunmaktadır. Özellikle çocuğunuzun okul başarısını arttırmak için tercih edebileceğiniz 7 adım şunlardır;

  1. Kahvaltı son derece önemli!

Çocuğunuz okula gönderirken mutlaka kahvaltı yapmasını sağlamanız gerekir. Zihni açarak özellikle tok tutacak besinlerin tercih edilmesi bu noktada önemlidir. Yumurta kahvaltının vazgeçilmez seçeneklerinde biridir.

  1. Beslenme çantasında önemli ayrıntılar

Çocuğunuzun okulda tüketeceği yiyecekleri hazırlarken özellikle ceviz, badem, fındık ve kabuklu yemişlere yer verilmesi gerekir. B grubu vitamini açısından oldukça zengin olan bu yemişler çocuğunuz için önemlidir.

  1. Süt tüketimine dikkat edin

Süt özellikle çocuklarda büyüme ve gelişme katkı sağlamaktadır. Bu nedenle büyüme çağındaki çocuklarda düzenli şekilde süt tüketimi oldukça önemlidir. Kalsiyum içeriği çok yüksek olması büyüme çağındaki çocuklarda gelişimi desteklemesini sağlamaktadır.

  1. Balık ve kırmızı et tüketimine dikkat edin

Okul çağındaki çocuklarda özellikle okul başarısını arttırmak için balık ve kırmızı et tüketimine dikkat edilmesi gerekir balık içerisinde bulunan Omega 3 sayesinde büyümeyi ve gelişmeyi desteklemektedir. Bu nedenle okul döneminde çocuklarda özellikle başarıyı arttırabilmek adına düzenli şekilde haftada 2-3 defa balık yenilmesi gerekir.

  1. Tam tahılların tüketimi

Tam tahıllar özellikle bağışıklık sistemini korumaktadır. Tam tahıl bunları göz ulamış olan ekmekler, kekler özellikle beslenme çantasında ya da günlük aperatif olarak kullanılabilir.

  1. Kuru bakliyat tüketimi

Özellikle okul çağındaki çocukların başarısını arttırmak için sağlıklı bir şekilde beslenmesine dikkat edinmesi gereken en tüketilecek olan kuru bakliyatlar potasyum, fosfor, kalsiyum, demir açısından oldukça zengindir. Aynı zamanda kuru bakliyatlar sindirimi kolaylaştırır, zihni güçlendirir, kan yapımını destekler ve kan şekerini dengeler.

  1. Meyve tüketimi

Gün içerisinde özellikle vitamin ve mineraller açısından meyve tüketimi oldukça önemlidir. Bu nedenle okul döneminde çocukların başarısını arttırmak için dikkat edilmesi gereken besinler arasında yer almaktadır.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu