Moda

Abiye Giyimin Tuzakları

Özellikle gece davetlerinde, resmi kıyafetin gerektiği toplantılarda, düğün, nişan gibi etkinliklerde kadınların tercihi genelde abiye kıyafetlerden yana olmuştur. Günlük konuşma dilinde tuvalet de denilen bu gece elbiselerini seçerken bazı dikkat edilecek hususlar, düşülmemesi gereken tuzaklar var.

Her Zaman Basit En Güzelidir

Bu dikkat edilecek noktalar nelerdir sorusuna ise öncelikle fazla gösterişli olanlardan uzak durun şeklinde yanıt veriliyor. Ne yazık ki abartılı kıyafet abiye giyimin genel bir kuralı gibi düşünülüyor. Oysa önemli olan abiye seçiminde de şık olmaksa bunu göze batan aksesuarlar, renkler, işlemeler kullanmadan da yapabilirsiniz. Kıyafetin kendi içinde uyumlu olması şıklığın en önemli koşullarından birisidir. Abiye tesettür kıyafetleri de bu açıdan ele aldığımızda fazlasıyla dikkat çekici modellere rastlıyoruz.

Doğru Kumaş Seçimi

Abiye seçimlerinde göz önünde tutulacak ikinci husus kumaş seçimidir. Naylondan yapılmış kıyafetler, ister gece ister gündüz olsun, fazla kullanışlı değillerdir. Özellikle yaz mevsimi davetlerinde vücuda hava aldırmadığı için size bol bol sorun çıkartabilir. Bunun yerine şifon ipek türü doğal malzemeli abiyeler daha uygun olacaktır. Kış davetlerinde ise tümü ağır kadifeden olmayan kıyafetleri, kürk gibi uyumlu aksesuarların bir arada kullanıldığı çeşitleri tercih edin.

Renginizi Bulun

Abiyelerdeki renk seçiminde de abartı noktasını unutmayın. Siyah, petrol yeşili, kırık beyaz, derin mavi, sütlü kahve, dore gibi renkler vazgeçilmeyen ve özellikle gece kıyafetlerine yakışan renklerdir. Kırmızı bir abiye kıyafeti hakkıyla taşımak gerçekten zordur. Ayrıca vücut yapınız uygun değilse veya büyük bedene sahipseniz koyu renkler sizi çok daha fazla rahat ettirecektir.

Son olarak abiyelerle birlikte takılacak aksesuarları seçmekten bahsetmek gerek. Abiye zaten dikkat çekici bir kıyafettir, bunu abartılı aksesuar seçerek daha da zor hale getirmeyin. Gerektiğinde küçük bir inci küpe bile sizi tahmin edemeyeceğiniz ölçüde şıklaştırabilir. Kıyafette uyum konusunu hep hatırlayın.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu