Teknoloji

Apple’ın Yeni İşletim Sistemi “macOS Monterey” Yayınlandı

Apple’ın Yeni İşletim Sistemi “macOS Monterey” Yayınlandı! Apple firması geçtiğimiz günlerde yeni işletim sistemi olan macOS Monterey’i dünya genelinde kullanıma sunmaya başladı. İşte karşınızda bu işletim sistemi ile ilgili detaylar.

Apple’ın Yeni İşletim Sistemi “macOS Monterey” Yayınlandı! MacOs Monterey Apple tarafından satışa sunulan buyeni işletim sistemi MacOS Monterey FaceTime uygulamasından tutun da Haritalara kadar pek çok uygulamaya yeni özellikler sunmaktadır. ABD merkezli teknoloji firması olan Apple firması milyonlarca mac kullanıcısına yeni bir özellik sunmak açısından yeni iyileştirmelerle beraber hızlı bir işletim sistemi olan macOS Monterey işletim sistemini kullanıma sundu.

Burada özellikle dikkat çeken birden fazla faktöre sahip bu işletim sisteminde aynı zamanda geliştiricilerin de yapmış olduğu dokunuşlarla beraber artık daha da işlevsel bir bir hale gelmesi sağlanmaktadır. Burada özellikle dünya geneli bakımından birden fazla mac kullanıcıları tarafından deneyimlenme özelliğine sahiptir.

Macos Monterey İle Kullanıma Sunulan Bazı Yenilikler

Apple firmasının yeni işletim sistemi ile gelen yeniliklere bakacak olursak özellikle burada uygulamalar açısından dikkat eden ve çokça kişi tarafından kullanılan FaceTime uygulaması artık daha kaliteli bir deneyim sunmaktadır. Bu özellikle arasında yeni mikrofon modları da bulunan uygulama, bu açıdan gürültü engelleme gibi yenilikler sunmaktadır.

Aynı zamanda FaceTime uygulaması sayesinde ekran paylaşımı da yapılmaktadır. FaceTime özelikle toplantı gibi durumlarda daha iyi bir deneyim sağlamaktadır.

Bu işletim sistemi macOS Monterey yeni özellikleri arasında yine dikkat çeken bir faktör de Apple’ın internet tarayıcısı olan Safari’ye de yeni bazı yenilikler getirmektedir. Bu açıdan yenilikçi kullanıcılara sunulan sekme özelliği ile kullanıcılar için Apple ürünlerini daha yenilikçi bir hale getirmektedir.

Apple firması tarafından yeni bu olan bu işletim sistemi aynı zamanda kullanıcıları açısından daha iyi kısayol grupları oluşturmalarına da imkan sağlamaktadır. Burada yer alan özellik sayesinde birden çok kullanılan uygulamalara da saniyeler içinde ulaşma imkanı sağlıyor. Aynı zamanda kullanıcılar bu özelliği gerek kişisel gerekse de iş hayatı için düzenleme imkanına da sahip olmaktadırlar.

Bunun yanı sıra aynı zamanda bu işletim sisteminde Sizinle Paylaşılanlar uygulaması sayesinde mesajlara doğrudan ulaşma imkanı da bulunmaktadır.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu