Burçlar

Astroloji Uzmanları

Dinçer Güner, Filiz Özkol, Seda Turan, Egemen Türeli, Şenay Yangel, Hande Kazanova, İrem Su, Rezzan Kiraz, Hülya Gün, Ata Nirun ve Nuray Sayarı gibi isimlerden tanıdığımız burç yorumcuları bugün için sosyal medyada sürekli takip edilen ünlü kişiler.

Günlük, haftalık, aylık ve yıllık burç yorumlarını sürekli yapıyorlar. Bu işin çok eski çağlara dayandığını eklemek isteriz. Ünlü Maya ve Aztek takvimleri bile yıldız hareketlerinin takibi sonucu çıkmıştı. Kadim uygarlıklar arasında geçen Mısır, Çin ve Hint kültürlerinde de burçları takip etmek çok özel bir uğraştı. Eski Mısır toplumunda topraklara hayat veren Nil nehrinin hareketlerini yıldızlara bağlı olarak izlemek diyebiliriz ki astronomi olarak bilinen disiplinin temellerini atmıştır.

Genellikle rahip sınıfı tarafından yürütülen bu uğraşlar çok eski Türk kültürlerinde de şamanlara aitti.

Astroloji Mistisizm Değildir

Günümüzde astroloji uzmanları tarafından yapılan yorumların artık mistik olaylarla veya açıklanamayan gizemlerle bir ilgisi yoktur. Falcılıktan ise bütünüyle uzaktır.

Astroloji Zodyak olarak bilinen gök kubbede yer alan gök cisimlerinin insan hayatında ve karakterinde etkili olduğu üzerine kurulmuştur ve bu etkileri anlatmaya çalışır. Kahve fincanlarında görülen şekillerle Zodyak şekillerini asla birbirine karıştırmayın ve ilgili olduklarını düşünmeyin. Bir Zodyak tablosunun geçmişi bin yıllara dayanır.

Sonuçta astroloji uzmanları bizim toplumumuzda da çok ilgi gören bir konuda yorum yapabilen kişilerdir ve bir geleneği sürdürmektedirler.

Astrolojik Tahminler

Astrolojik tahminler söz konusu olduğunda birçok kişi tutarlı ya da tutarsız birçok sonuca işaret etmektedir. Astrolojinin merak edilen birçok konu hakkında bilgi içermesi ve iş, aşk ve sağlık durumuyla ilgili öngörülerde bulunulması açısından son derece önemlidir. Her insanın, yeni doğmuş bir bebeğin bile astroloji haritası yorumlanabilir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu