Sağlık

Boyun Kırışıklığından Kurtulmanın 10 Yolu

Boyun Kırışıklığından Kurtulmanın 10 Yolu nedir? İnsanlar her yaşta genç ve güzel gözükmek ister. Boyun bölgesi ince deriye sahip alanlardan bir tanesidir. Bu nedenle daha çabuk kırışır.

Boyun kırışıklıklarından nasıl kurtulabilirsiniz? Bakım bayarken boyun bölgesini sürekli olarak ihmal ederiz. Bu yüzden zamanla boyun bölgesinde ince çizgiler ortaya çıkar. Boyunda ortaya çıkan çizgileri yok etmek için bazı yöntemler bulunur. Boyunda yer alan sorunun tipine ve derinliğine göre tedavi şekli uygulanır. Peki boyun kırışıklığı için tedavi yöntemleri nelerdir?

1-İğneli Radyofrekans

Bu uygulama derinin üst tabakasında hasar oluşturmadan boyunda elastikiyeti arttırıyor. Böylece kırışıklıklar azalıyor. İğnelerin uzunluğu derinin durumuna göre hazırlanır.

2-Botoks

Botoks uygulaması boyun yatay çizgileri azaltılır. Uygulama oldukça kısa sürer.

3-Kimyasal Peeling

Kimyasal peeling işlemini uzmanlar ayda bir kere öneriyor. Bu işlemi yaparken güvenilir yerlerden destek almanız gerekir. Meyve asitleri kullanılarak uygulanan kimyasal peelingler ölü hücrelerden kurtulmanıza yardımcı oluyor.

4-Mezoterapi

Boyun ve dekolte bölgesine uygulanan mezoterapi, boyun bölgesinde kırışıklıklarının azaltılmasına yardımcı oluyor.

5-Fraksiyonel Lazer

Fraksiyonel lazer derinin yenilenmesini sağlar. Böylece daha gergin ve kırışıksız bir cilde kavuşabilirsiniz. Ayrıca bu uygulama elastikiyet özelliğinin de geri kazanılmasını sağlıyor.

6-Örümcek Ağı Uygulaması

Görülemeyecek derecek ince iplerin ağ gibi cilt altına yerleştirilmesiyle kırışıklıklardan kurtulabilirsiniz. Yüz ve boyun bölgesinde uygulanabiliyor.

7-Odaklı Ultrason

Odaklı ultrason cildin alt katmanında bulunan dokuları uyarır ve kolajen üretimini arttırır. Böylece ameliyatsız cildinizi sıkılaştırabilirsiniz.

8-PRP Uygulaması

Kişinin kendi kanından elde edilen plazmanın enjekte edilmesi ile uygulana PRP yöntemi boyun bölgesinde uygulanabiliyor.

9-Lipoliz

Çene altında ortaya çıkan yağlanma nedeniyle kırışıklıklar bulunuyorsa lipoliz yöntemi uygulanır.

10-Dolgu Uygulaması

Boyunda bulunan kırışıklıklar için hyalüronik asit maddeli dolgu uygulanır. Uygulama sonrasında bu bölgede sıkılaşma meydana gelir.

Zamanla boyun bölgesinde kırışıklıklar meydana gelir. Cilt temelinin zayıflaması nedeniyle bu sorunlar görülebiliyor. Boyun bölgesi en çok göze batan kısımlardan bir tanesidir. Bu nedenle boyun bölgesine estetik müdahalelerin sayısı da artmıştır. Yazımızda yer alan yöntemleri uygulayarak boyun bölgesinde ortaya çıkan çizgilerden kurtulabilirsiniz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu