Güzellik

Cilt Çatlaklarına 4 Adımda Çözüm Bulun

Cilt çatlakları birçok kadının ortak dertlerinden biri olarak biliniyor. Oysa cilt çatlaklarından 4 adımda kurtulmak mümkün olabiliyor.

Hamilelik ve sürekli kilo alıp verme konusunda kalıcı izlerden olan çatlakların %100 şekilde ortadan kalkması mümkün değildir. Cilt çatlaklarına 4 adımda çözüm bulun siz de bu sorundan kısa sürede kurtulun!

Bol Su İçmek

Hızlı kilo alıp vermek gibi susuzluk da cildin kısa sürede kurumasına neden olur. Bu durumun önüne geçilmesi için bol sıvı tüketimi yapılması şarttır. Bol su içmek ve vücudunuzu kilo alıp verirken rahatsız etmemek önemlidir. Ani kilo verilmesi durumunda vücut çatlakları daha belirgin hale gelebilir. Bunun önüne geçilmesi için günde en az 2 litre su içilmesi gerekir.

Spor Yapmak

Kilo verirken vücuda yardımcı olmak için egzersiz yapılması da son derece önemlidir. Düzenli spor yapmak şart olmasa da en azından günde 1 saat yürümek size yardımcı olacaktır. Evde hiçbir masraf yapmanıza gerek kalmadan yapabileceğiniz onlarca hareket vardır. Bu hareketlerle çok güzel form tutabilirsiniz. Bunu unutmadan günde sadece 15 dakikanızı ayırdığınızda başarılı bir egzersiz yaparak sıkılaşabilirsiniz. Kilo verdiğinizi daha net şekilde görebileceğiniz bu hareketlerle spordan soğumadan kilo verirken sarkmazsınız. Cilt çatlaklarından kurtulmak direkt olarak etkilemese de kişisel bakımınız için bu aktiviteler işe yarayacaktır.

Nemlendirici Kullanmak

Cildin kuruyup esnemesi söz konusu olduğundan düzenli olarak nemlendirici kullanmak son derece önemlidir. Cildin sıkılaşmasını sağlayacak kremler ve nemlendirici ürünlerle cilt bakımında uzman olan birçok markanın ürününü kullanabilirsiniz. Vücudunuza en iyi biçimde hakim olmak için sabah akşam cilt bakımını aksatmadan krem sürebilirsiniz. Cilt çatlaklarını önlemek için kullanılan çatlak kremleriyle çatlak görünümünü azaltabilirsiniz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu