Dekorasyon

Dekorasyon İçin Patchwork Halılar

Halı çeşitleri günümüzde epey fazla görülebiliyor. Dekorasyon özellikleri olan halılar içerisinde patchwork halı modelleri de epey dikkat çekici.

Dekorasyonda Fark Yaratan Seçimler

Dekorasyon için patchwork halılar sizi başından itibaren farklı bir seçim yaptığınız konusunda ikna eden bir ürün grubu. Bu halıları diğerlerinden farklı yapan özelliği ise  renklerin karışık ve geometrik bir düzende yerleştirilmesi. Yani dikdörtgen, kare şeklinde, içleri desensiz ya da sade parçalar bir araya getirilmiş gibi görüntü veriyor.  Bu durum dekorasyon açısından ciddi bir artı anlamına gelmekte. Çünkü dilediğiniz renkle kullanma şansınız oluyor.  Sınırlı ürün kullanımı yerine birçok ürünü renk kaygısı olmadan iç mekanlarda değerlendirebilirsiniz. Ayrıca geometrik şekilleri, düzenli şekillerin bir araya gelmesi gibi güzel görüntü olşturmuş da oluyor.

Halılarda Sanatsal Görüntüler

Pachwork halı modelleri  halılarda bir açıdan sanatsal bir bakış açısı sağlıyor. Halı içerisindeki dikdörtgen parçaların her biri içerisinde  farklı desnelerden oluşan modeller adeta ev içerisine başka bir hava katıyor.  Gelenksel desenleri seviyorsanız, bu halde bu modelleri tercih edebilirsiniz. Ancak desensiz patchwork halılar da bulunabilir. Renk geçişleri açısından  sadece farklı ve  uyumsuz renkleri bir arada görmek zorunluluğu yoktur. Benzer tonlarda da geçişin olduğu halıları bulmak mümkündür. Örneğin gri için düşünülürse, koyu gri, açık gri, beyaza yakın, siyaha yakın tonlar gibi sıralama olabilir. Ya da tam tersine her biri aynı gibi görünen ama dikkatli bakınca farklı olduğu görülen halılar da kullanılabilir. Hangi rengi seçeceğiniz tamamen size kalmış bir durumdur. Kullanılacak alan neresiyse buna göre seçim yapabilir ve doğru patchwork halı ürününü temin edebiirsiniz.  Genel görüntünün boğucu olmaması için halılar eğer aynı renklerden oluşuyorsa koltukların farklı tasarımda olması gerekir. Böylece halıların da özelliği öne çıkar.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu