Diyet

Diyetin Üçüncü Ayı

 

Diyetin Üçüncü Ayı

 

Diyete sadık kalarak ilk iki ayı tamamladınız ve tekrar diyetisyene kontrole gittiniz. Diyetisyen sizin kilonuzu, göğüs, bel ve basen çevrenizi ölçerek bir önceki ayın ölçüm değerlerini karşılaştıracak ve diyete olan sadakatinizi, yaptığınız sporun verimini belirleyecektir.

Diyetin üçüncü ayı için size yeni bir diyet listesi verecek ve günlük beslenme kalorinizi düşürecek, yaptığınız spor miktarını artırarak size bulduğunuz her fırsatta ip atlamanızı önerecektir. İlk duyduğunuzda kulağa komik gelen ip atlama, gerçekte çok faydalı bir spordur. İnsan vücudunda bulanan kas kütlelerinin % 50 sinden fazları ve en büyük kas kütlesi bacaklarda bulunmaktadır. İp atlama sırasında zıpladığınız da bu kas kütlelerini dikey hareket ettirmek için yürüyüşte harcadığınız enerjinin 4 katı enerji gerekeceğinden çok faydalı bir spordur. Diyetin ilk ilk ayında yapmanız önerilmez. Bunun temel sebebi vücudunuzun ağır olması ve zıplama sırasında sakatlıklara yol açması, verimli olmaması ve sizi çok çabuk yorarak sporu istenilen kadar yapamamanız gibi nedenlerdir.

Diyetisyenin verdiği  yeni diyet listesini uygulamaya başlayacak ve kilo kaybınızın hızlandığını far edeceksiniz. Ancak sağlıklı ve kalıcı olarak zayıflamak için ayda 3.5 – 5 kilo arasında kilo kaybınız olmalıdır. Bu değerin üstünde kilo kaybı olduğunda kas kütleleriniz eriyecek ve vücudunuza zarar vermiş olacaksınız. Bu nedenle kilo kaybınızı dikkatle takip etmeli ve ilk hafta verdiğiniz kilo miktarı bir kilonun üzerinde olduğunda diyetisyeninize başvurmanız gereklidir. Ay içerisinde 5 kilonun üzerinde kilo verip geri aldığınızda bu durum sizi psikolojik olarak çökertecek ve diyetinizin yarıda kalmasına neden olacaktır. Bu nedenle kilo kaybınızı düzenli takip ederek sağlıklı ve kalıcı kilo verip zayıflamalısınız.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu