Yaşam

En Hızlı Çamaşır Kurutma Yolları Nedir?

Çamaşırları hızlı kurutmak özellikle kış aylarında oldukça zordur. Birkaç tüyo ile kış aylarında dahi çamaşırlarınızı hızlı bir biçimde kurutabilirsiniz.

Çamaşır kurutmak oldukça zahmetli bir iştir. Uzun süre çamaşır telinde kalan çamaşırlar, ev hanımlarına zorluk çıkarmaktadır. Günlük hayatın koşuşturmacası içerisinde çamaşırları hızlı kurutmaya yarayacak birkaç tüyo işinizi oldukça kolaylaştıracaktır.

Çamaşırları kuruturken doğal yollardan, hiçbir masrafta bulunmadan kurutmak önemlidir. En hızlı çamaşır kurutma yolları nedir?

Hızlı Çamaşır Kurutmak

Çamaşırlarınızın hızlı kurumasını istiyorsanız, öncelikle çamaşırlarda fazla su kalmadığından emin olmalısınız. İyi sıkılmamış çamaşırların hızlı kuruması da olanaksızdır. Fazla sularını aldığınız çamaşırlarınızı hiç bekletmeden asabilirsiniz. Fazla sularını almak ve hiç bekletmeden asmak çamaşırlarınızın kısa sürede kurumasını sağlayacaktır.

Çamaşırların nasıl asıldığıda kuruma hızını etkilemektedir. Mümkünse çamaşırlarınızı asarken fazla katlamamaya, tek katlı asmaya özen göstermelisiniz. Katlı olarak asılan çamaşırlarda bazı yerler kururken bazı yerler ıslak kalabilmektedir.

Eğer çamaşırlarınızın hızlı kurumasını istiyorsanız, açık havada kurutmaya dikkat etmelisiniz. Balkon, bahçe gibi açık yerlerden faydalanabilirsiniz. Bahçe gibi geniş alanlara sahip değilseniz o halde pencereleri kurutmak için kullanabilirsiniz. Kesinlikle çamaşırlarınızı kapalı alanlarda kurutmaya çalışmayın.

Hızlı kurutmak istediğiniz birkaç parça giysiniz varsa, bir giysi askısına asarak güneş gören bir yere asabilirsiniz. Böylece çamaşırınız normal kuruma süresinden çok daha kısa bir sürede kuruyacaktır.

Çamaşırlarınızı asarken, dip dibe ve katlayarak asmamaya, çamaşırlarınızı üst üste mandallamamaya özen göstermelisiniz. Çamaşırlar birbirleri ile temas ettiklerinde kurumaları zorlaşacaktır. Bundan dolayı ayrık olarak asmanız kuruma sürelerini kısaltacaktır. Kış aylarında ise çamaşırlarınızı asarken güneşli zamanlarda güneş gören bir yere asarak kurutabilirsiniz. Fakat çamaşırlarınızı kurutmak için özellikle akşamları kapalı bir ortamda kalmasına dikkat etmelisiniz.  

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu