Yaşam

Evde Doğal Oda Parfümü Hazırlama Tarifi

Evde yapacağınız doğal oda parfümü dilediğiniz her durumda özellikle kimyasal içeriğe sahip olmadan rahat kullanım imkanı elde etmenizi sağlamaktadır. Tercih edebileceğiniz birbirinden farklı ürün seçenekleri kullanarak dilediğiniz her durumda sizlerde evde oda parfümü hazırlayabilirsiniz. Alınacak olan malzeme seçenekleri özellikle parfümün kokusuna etkilemektedir. Kimyasal içeriye sahip olmadan yapacağınız doğal parfümler dilediğiniz her durumda sağlıklı kullanım imkanı elde edilmesini sağlamaktadır.

Ev Yapımı Oda Parfümü Tarifi

Odanızın kokusunu değiştirmek istediğinizde kullanabileceğiniz doğal ürünler ile hazırlanacak olan oda parfümü hazırlama konusunda öncelikle gerekli malzemelerin hazırlanması gerekir.

Ev Yapımı Oda Parfümü İçin Gerekli Malzemeler;

  • Çiçek sulamak için kullanılmakta olan fısfıs,
  • Yarım litre su,
  • 4-5 damla limon suyu,
  • 1 çay kaşığının ucu ile karbonat,
  • 3-4 damla istediğiniz herhangi bir çiçek yağı,

Evde Doğal Oda Parfümü Hazırlama Tarifi 1Ev Yapımı Oda Parfümünün Yapılışı;

İlk aşamada öncelikle fısfıs içerisine yarım litre su konulur. Daha sonrasında su içerisine bir çay kaşığının ucuyla karbonat eklenir. Ekleme işleminin ardından 4-5 damla limon suyu ve bunun yanı sıra tercih etmiş olduğunuz çiçek yağından 3-4 damla kadar eklenir. Tercih edeceğiniz yağlar özellikle oda parfümünün kokusunu belirlemektedir. Bu nedenle zevkinize uygun şekilde seçim yapabilirsiniz. Karışım iyice karıştırdıktan sonra kullanıma hazır hale getirilmektedir.

Parfümünüzün içerisinde özellikle kokusunu almak istediğiniz bitkilerin yağlarını kullanabilirsiniz. Özellikle ev yapımı oda parfümü hazırlamak isteyenler tercih edecekleri farklı kokuları ile hazırlayacakları parfümleri herhangi bir sorun yaşamadan evlerinde kullanabilirler. Tamamen kimyasal içerik olmadan hazırlanacak olan parfümler kullanım sırasında özellikle kimyasallar nedeniyle oluşabilecek problemlere karşı rahat kullanım imkanı sağlamaktadır. Evde ihtiyaç duyduğunuz her durumda aynı şekilde yapacağınız uygulamalar ile birbirinden farklı parfümleri hazırlayarak kullanabilirsiniz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu