Gebelik

Gebelikte Saç Boyası ve Kozmetik Ürünlere Dikkat

 

Kadınlar için gebelik dönemi boyunca kozmetik ürünlerini ya da saç boyasını ne ölçüde kullanması gerektiği oldukça merak konusudur.

Gebelikte Saç Boyasının Sağlığa Etkisi

Uzmanlar gebelikte saç boyası ve kozmetik ürünlere dikkat etme noktasında kadınları uyarır. Kadınlar için güzellik her zaman önemli bir ayrıntıdır. Pek çok kadın hamilelik süreci boyunca da son derce güzel olmak ister. Ancak bu aşamada kullanılan ürünlerin bebeklerinin sağlığını tehlikeye atıp atmadığını da merak eder.

Güzel görünmek için sıklıkla saç boyası kullanan kadınlar gebelik döneminde bu noktaya dikkat etmelidir. Çünkü anne adayının kimyasal ürünler ile karşı karşıya gelmesi, doğrudan bebeğe de kimyasal içeriğin ulaşmasına neden olur. Saç boyası ise içerisindeki kimyasal nedeni ile bu noktada anne adaylarına önerilmez. Anne adayları gebelikte saç boyası kullanıma ara verme konusunda karar verir. Uzmanların anne adaylarına yönelttiği tavsiyeler de bu noktadadır. Doktorlar saç boyası nedeni ile bebeklerin zarar göreceğini bu nedenle de anne adaylarına bu süreçte boyaya ara vermesi gerektiğini belirtir.

Gebelikte Kozmetik Ürünlerinin Sağlığa Etkisi

Kozmetik ürünleri sıklıkla kullanan kadınlar, gebelik sürecinde bu ürünlerinin kullanılıp kullanılamayacağını merak eder. Güneş koruyucu kremler ya da diğer kozmetik ürünler içeriği hakkında bilgi sahibi olmak bu aşama son derece önemlidir. Kimi kozmetik ürünlerinin içerisinde bir takım kimyasallar da bulunur. Kimyasallar da bebeğin gelişimine son derece zarar verir. Gebelikte kozmetik ürün kullanımı konusunda anne adaylarının ürünlerin içeriğine bakması gerekir. İçerisinde hiçbir kimyasal barındırmayan ürünlerin kullanımında bir sorun yoktur. Ancak kimyasal içeriğe sahip olan ürünleri gebelik sürecinde derhal hayatınızdan çıkarmalısınız. Sizin ve bebeğinizin sağlığı için bu ürünlerin kullanımına ara vermek gerekir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu