Dekorasyon

Genç Odası Yenilemenin İp Uçları

Çocukların büyümesi ile birlikte genç odası dekorasyonları önemli bir hal almaya başlar. Çünkü büyüyen çocuklar artık bebeklik dönemlerini andıran odalardan kurtulmak ister. Bunun için de genç odası isterler. Ancak genç odası hazırlanırken ailelerin artık gençleri daha fazla yansıtan modellere önem vermesi gerekir. Bu sayede hem aileler estetik olarak da ön plana çıkan genç odalarına sahip olur. Hem de çocuklar kendilerini yansıtan odalarda rahatlığın keyfini sürer.

Genç Kız Odası Yenileme

Kız çocuklarının en büyük tutkusu pembe objelere karşıdır. Bu nedenle de çocuk odalarında kızlar için genellikle pembe renkleri tercih edilir. Ancak zaman ilerledikçe kızlarda ergenlik dönemi ile birlikte pembe renkten uzaklaşma başlar. Bu nedenle de pek çoğu odalarındaki pembe objelerden kurtulmak ister. Genç kız odası yenileme işlemlerinde aileler odanın yeni rengini kız çocuklarına bırakmalıdır. Artık onların pembeyi seven küçük bir çocuk olmadıkları unutulmamalıdır.

Kızların odaları yenilenirken mutlaka dekoratif eşyalar tercih edilmelidir. Özellikle aynalar bu dönemde genç kızlar tarafından oldukça ilgi çeker. Çünkü ergenlik ile birlikte kızlar zamanların çoğunu aynanın karşısında geçirir.

Genç odası yenilerken dikkat edilmesi gereken bir diğer durum ise odaya ekstra yatak olarak da kullanabilen bir koltuk ya da dekoratif minder tercih etmektir. Özellikle arkadaşları ile kalmaktan hoşlanan kızlarınız için bu şekilde bir ayrıntı onları fazlası ile mutlu eder.

Genç Erkek Odası Yenileme

Erkek çocukları kızlar kadar odalarının görünümü ile ilgilenmemektedir. Bu nedenle de daha çok klasik tarzda mobilyalar tercih ederler. Siz de genç erkek odası yenileme sırasında çocuklarınızın gelişim döneminde olduğunu göz önüne alarak ona uygun rahat ve konforlu eşyalar tercih edebilirsiniz. Özellikle yatak tercihini bu doğrultuda yapmak gençlerin gelişimi açısından son derece önemlidir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu