Güzellik

Gençleştiren Sağlıklı Besinler

Beslenme ve cilt görünümü arasında bağlantı vardır. İyi beslenmemek, devamlı sağlığa zararlı paketli yiyecekler tüketmek ya da zararlı alışkanlıklar cilt yapısının da hızlı şekilde yıpranmasına neden olabilir. Ancak bazı besinleri düzenli tüketmek de tam tersine iyileştirici etki de yaratabilir. Bunda da kan hücrelerinin iyi yönde olmasının görüntüyü etkilemesi açısından değerlendirme olması önemlidir.

Balık ve Omega 3 Yağ Asitleri

Omega 3 yağ asitlerinin beyin sağlığı, kilo dengesi ruhsal durum ve kronik hastalıklar üzerinde etkisi büyüktür. Balık tüketimi düzenli şekilde olduğu zaman vücutta düzenli bir onarım şekli görülebilir. Kendinizi daha mutlu ve daha enerjik hissetme durumu olabilecektir.  Uzmanların da önerdiği üzere her hafta iki kere balık tüketmek gerekir. Bu şekilde kendinizi daha genç ve pozitif hissetmeniz de mümkün hale gelir.

Şekersiz Doğal Kakao

Kakao, doğal haliyle zarar vermeyen bir bitkiden üretilir. Ancak şeker içine eklendiği zaman zararlı olmaya başlar. Şeker eklenmeyen doğal kakao birçok açıdan faydalı bir katkıdır. Sağlık alanında yapılan çalışmalarda kalp hatalıkları, tip 2 diyabet ve demans hastalıklarında iyi sonuçlar verdiği bilinmektedir. Kakao aynı zamanda damarları koruyucu etki de göstermektedir.

Cilde ve Vücuda Sağlıklı Diğer Besinler

Sağlıklı besinler arasında öne çıkan seçeneklerden bir diğeri şu şekilde sıralanabilir:

  • Yapraklı yeşil ağaçsı sebzeler, lahana, Brüksel lahanası brokoli, karnabahar, özellikle akciğer ve sindirim hastalıklarında koruyucu etki sağlamaktadır. Bu sebzeler özellikle buharda piştiği zaman daha yoğun etki göstermektedir. Bunun da nedeni içindeki faydalı maddeleri haşlama ile salmamasıdır.
  • Kırmızı meyveler ahududu, yabanmersini, böğürtlen gibi meyveler yaşlanma karşıtı etkileriyle biliniyor. Anti aging etkileri dermatoloji alanında geçerli bir puanlama sistemi olan ORAC tarafından da kanıtlanmış durumda…   Düzenli olarak tüketimi tam etki göstermesinde etkili.
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu