Gebelik

Hamile Nasıl Kalınır, Hamile Kalma Pozisyonları Nelerdir? 

Hamile Nasıl Kalınır, Hamile Kalma Pozisyonları Nelerdir? Anne adayı olmak isteyen kadınlar, sağlıklı bir yaşam seçmeleri gerekir. Hem erkek hem kadın zihinsel ve fiziksel olarak sağlıklı kalması, hamilelik stresiyle cinsel ilişkiye girmemesi hamile olmayı çok kolay hale getirir.

Hamile Nasıl Kalınır, Hamile Kalma Pozisyonları Nelerdir? Kadını adet döngüsünü ve yumurtlama dönemini çok iyi takip etmesi gerekir. Cinsel ilişkinin dönemini hesaplaması gerekir.

Hamile Kalma Pozisyonları

Cinsel ilişkiye hangi pozisyonda girileceği önemli olsa da ilişkiden sonra sırt üstü yatmak, gebe kalma şansını artırır. Yapılan bazı araştırmalarda, cinsel ilişkiden hemen sonra bel bölgesinin alt kısmına yastık gibi bir şeylerin konması spermin fallop tüplerine doğru gitmesini kolay hale getirmektedir. Hamileliğin sağlanması için her ay cinsel ilişkiye girilmesi sperm sayısını oldukça fazla azaltmasından dolayı önerilmez. Düzenli olarak kullanılan ilaçlarda hamileliğin oluşumunu etkilemektedir. Gebe kalmayı planlayan kişilerin, kullandıkları ilaçları değiştirme olanağı bulunuyorsa değiştirmeleri gerekir. Bu yüzden bu konuları doktorla bir görüşme yapılarak karar verilmesi gerekir.

Bir yıl boyunca düzenli ve korumasız bir şekilde cinsel ilişkiye girmek ile gebe kalınamıyorsa, mutlaka bir uzman doktora görünmek yararlı olur. Hamile kalma pozisyonları şunlardır.

Misyoner: Erkek üste kadın ise altta olduğu pozisyon şeklidir. En çok hamile kalma pozisyonu olarak bilinir. Bu pozisyon şeklinde kadının beli çok yüksek olmayacak şekilde bir yastık ile desteklenip spermlerin yumurtalığa gitmesi sağlanır.

Köpek Stili: Bu pozisyon şeklinde kadın dizinin üzerinde arkası dönük şekilde olur. Erkek ise arka tarafından vajinaya girişim yapar.

Bacaklar Omuzda: Bu pozisyon şeklinde kadın sırt üstü yatıp, erkek ise dizlerinin üzerinde durma şeklidir. Kadının bacakları erkeğin omuzunda olur ve erkek vajinaya giriş yapar.

Kadının Bacakları omuzda erkeğin bacakları düz: bu pozisyon şeklinde kadının bacakları erkeğin omuzunda olup, kadın ise sırt üstü yatar. Erkeğin bacakları düz olması gerekir. Kadının üzerine uzanıp vajinaya erişim sağlamaya başlar.

Kaşık pozisyonu: Bu pozisyonda çiftler kaşık şekline benzeyen duruşları ile ortaya çıkmaktadır. Çiftler bu pozisyonu aldıkları vakit üst üste iki kaşığı anımsatırlar. Kadın yan yatar ve erkekte yandan onu kucaklar ve vajinaya erişmeye başlar.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu