Güzellik

Havuç Maskesiyle Sivilce ve Lekelere Son!

Evde uygulayabileceğiniz doğal ürünler sayesinde sivilce ve lekelere doğal çözüm elde edebilirsiniz. Özellikle doğru ürünlerin tercih edilmesi istediğiniz gibi sivilce ve oluşan lekelerin giderilmesi konusunda etkili olmaktadır. Dönem dönem cildinizde oluşan problemlere karşı tercih edebileceğiniz çok sayıda farklı maske seçeneği bulunmaktadır. Doğru tercihlerin yapılması cildinizde oluşan problemlerin doğal bir şekilde giderilmesini sağlamaktadır.

Havuç Maskesi Nasıl Hazırlanır?

Cildinizde oluşan problemlere karşı tercih edebileceğiniz havuç maskesi sivilce ve lekelere karşı etkili olmaktadır. Bu nedenle özellikle daha pürüzsüz ve güzel bir cilde sahip olmak istediğinizde tercih edeceğiniz seçeneklerden biridir.

Havuçlu Sivilce Maskesi

Cildinizde oluşan sivilcelere karşı tercih edebileceğiniz etkili maddeler arasında yer almaktadır.

Malzemeler:

  • 2 yemek kaşığı havuç suyu,
  • 1 yemek kaşığı bal,
  • 1 tatlı kaşığı sızma zeytin yağı,
  • 3 damla limon.

Hazırlanışı;

Verilen malzemelerin tamamı bir kap içerisinde iyice karıştırılarak daha sonrasında cilde maske olarak uygulanır. 20 dakika beklendikten sonra ılık su ile yıkanır ve maske uygulaması tamamlanır. Özellikle hasarlı ciltlerde onarıcı etkiye sahip olması nedeniyle tercih edilen maskenin haftada 2-3 defa uygulanması yeterli olmaktadır.

Havuç Maskesiyle Sivilce ve Lekelere Son 1Havuçlu Leke Maskesi

Özellikle ciltte oluşan lekelerin giderilmesi konusunda etkili olmaktadır. Farklı nedenlerden dolayı cildinizde oluşacak leke problemlerine karşı havuçlu leke maskesi düzenli şekilde uygulama yapmanız durumunda lekelerden kurtulmanızı sağlamaktadır.

Malzemeler;

  • 2 adet havuç,
  • Yarım limon.

 

Hazırlanışı;

Havuçların ilk olarak ve incelenmesi gerekir. Daha sonrasında tülbent ya da süzgeç yardımı sayesinde suyu süzülür. Alınan su limon ile karıştırılarak yüze uygulanır. 30 dakika bekledikten sonra ılık su ile yıkanarak temizlenir. Özellikle cildinizde yoğun lekeler olması durumunda gün içerisinde 3-4 defa pamuk ile birlikte uygulama yapabilirsiniz. Havuç özellikle içeriğinde bulunan maddeler sayesinde cildin beslenmesini oluşan problemlere karşı onarılmasını sağlamaktadır.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu