Yaşam

Hayat

Hayat

Saliseler, saniyeler, dakikalar, saatler, günler, haftalar,aylar ve hatta yıllar geçiyor. Zaman değişiyor. Biz de değişiyoruz. Özümüz değişmiyor ama zaman geçtikçe ve dünya döndükçe değişiyoruz. Dönmeyi bilmediğimiz için düşüyoruz. Düşünce kalkıp dönmeyi öğreniyoruz. Burada dönmek, yaşamak demek. Döndüğü için hayatta kalmaya devam ediyor yani hayatta kalmak için dönüyor. Hemde sevgilisi güneşin etrafında.
Bir şeyler yapmak istiyoruz.Ama nedense hep erteliyoruz. Üşeniyoruz. Sonra da niye geç kaldık diye hayıflanıyoruz. Bazen de yapacak oluyoruz. Vaktimizi ayırıyoruz ama sonra da benden geçti deyip vazgeçiyoruz. Ölüm bu kadar bize yakın iken. Hatta ölümün yaşının olmadığını bildiğimiz halde saçmalıyoruz.
Zaman akıp geçer iken yaşımızı sorguluyoruz. Yaşın bize getirdiği güzellikleri görmüyor sitem ediyoruz zamanın hızlı geçtiğine. Aslında zaman hızlı geçmiyor sadece biz öle sanıyoruz. Hem zaman geçti diye onu suçlayamayız. Zamanın görevi geçmek. O yüzden bu zamanı öyle bir kullanmalıyız ki boşa vakit geçirdik diye hayıflanmayalım.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu