Güzellik

Hidrojen Peroksit: Güzellik İçin İnanılmaz Kullanımları

Hidrojen peroksit güzellik için inanılmaz kullanımları her ilk yardım çantasında hidrojen peroksit bulunmalıdır. Sonuçta, bu materyal her türlü durum için yararlıdır.

Hidrojen Peroksit: Güzellik İçin İnanılmaz Kullanımları! Deride hidrojen peroksit kullanmanın aynı anda birkaç etkisi vardır. Birçok insan vücudunda hidrojen peroksit olduğunu bilmez, nötrofil adı verilen beyaz kan hücreleri tarafından üretilir. Vücut bu maddeyi çeşitli enfeksiyonlarla savaşmak ve virüsleri, bakterileri, parazitleri, mayaları ve toksinleri nötralize etmek için kullanır.

1-Ciltteki Lekelerin Görünümünü Azaltmak İçin Hidrojen Peroksit

Yıllar geçtikçe ciltte özellikle yüzde lekeler oluşmaya başlayabilir. Bunlar güneşten, soğuktan veya kesememekten kaynaklanabilir. Bu yüzden karanlık noktalar ortaya çıkıyor ve çoğumuz onları nasıl gizleyeceğimizi bilmiyoruz. Ancak doğru ve az miktarda kullanmanız önemlidir. Hidrojen peroksiti cilt lekeleri için nasıl kullanabileceğinize bir göz atalım.

Uygulanışı

Yüzünüzü nazikçe ovalayıp iyice yıkadıktan sonra, bir pamuğu hidrojen peroksit ile nemlendirin.

Lekelere sürün, birkaç dakika bekletin ve sonra durulayın.

Her zaman geceleri olmak üzere haftada bir veya iki kez tekrarlayın.

2-Sivilcelerden Kurtulmak İçin

Akne sadece gençlerin başına gelen bir şey değildir. Diğer yaşlarda da ortaya çıkabilir. Stres altındayken, menstrüasyon sırasında veya yüksek yağlı bir diyetteyken olabilir.

Gözenekler tıkandığında siyah noktalar ortaya çıkar. Ciltte biriken bakterileri öldürebilir. Nasıl uygulanacağını görün.

Uygulanışı

Yatmadan önce duş alın ve etkilenen bölgelere biraz hidrojen peroksit sürün.

Her gün tekrarlayın ve sabahları iyice durulamayı unutmayın.

3-Dişleri Beyazlatmak İçin

Diş macunu reklamlarında gördüğünüz gibi parlak beyaz bir gülümseme mi istiyorsunuz? Sigara, kahve veya yaşlılıktan kaynaklanan sarı dişlerinizden bıktınız mı?

Hidrojen peroksit bu yönde uzun bir yol kat edebilir. Havuç, elma ve kereviz gibi bazı çiğ yiyecekleri yemekten de yararlanabilirsiniz.

Uygulanışı

Çok kolay: Bir pamuğu veya fırçayı hidrojen peroksite batırın. Dişlerinizi her zamanki gibi fırçaladıktan sonra her dişe uygulayın.

Vaktiniz yoksa ağzınızı üçe bir hidrojen peroksit oranıyla ılık su ile 10 dakika boyunca çalkalayabilirsiniz.

Bu tedaviyi haftada bir kez uygulayın, aksi takdirde minenize zarar verebilir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu