Diyet

Hurma Diyeti Nedir, Nasıl Yapılır, Zayıflatır Mı?

Hurma Diyeti Nedir, Nasıl Yapılır, Zayıflatır Mı? Hurma diyeti ile dengeli bir şekilde kilo vermek mümkündür. Sizler de hurma diyeti ile kilo vermek istiyorsanız makalemizi dikkatle okumalısınız.

Hurma Diyeti Nedir, Nasıl Yapılır, Zayıflatır Mı? Hurma diyeti ile kilo verme, oldukça sağlıklı bir besin olan hurma ile kilo vermek isteyenlerin merak ettiği bir konudur. Hurma, içinde bulundurduğu besin değerleri ile metabolizmayı hızlandırdığı ve kan şekerini dengelediği için zayıflamaya yardımcı bir besindir. Peki, hurma diyeti nedir? Öncelikle bu diyetin ana besini tahmin edildiği gibi hurmadır.

Hurma Diyeti Nedir?

Hurma diyeti, amacı metabolizmayı hızlandırmak olan bir diyet çeşididir. Bu diyette günde 21 adet hurma tüketilmektedir. Günlük olarak tüketilecek olan hurmaların ise yumuşaması ve bağırsakta kolay emilim sağlaması için suda bekletilmesi gerekmektedir. Diğer diyet çeşitlerinden farklı olarak hurma diyetinde ara öğün bulunmamaktadır. Diyette hurmaya ek olarak yeşil çay, yoğurt ve bolca su tüketilmesi gerekmektedir. Bu diyetin uzun süreler yapılmaması önerilmektedir. Eğer bir sağlık sorununuz var ise diyeti uygulamadan önce doktora başvurmalısınız.

Hurma Diyeti Nasıl Yapılır?

Hurma diyeti ile kilo vermek isteyenler “hurma diyeti nasıl yapılır?” sorusuna cevap aramaktadır. Hurma diyetinde her öğün 7 adet hurma tüketmeniz gerekmektedir. Hem ödemlerinizden kurtulmanızı sağlayan hem de kilo vermenize yardımcı olacak bir diyettir. Bu diyette her öğün 7 adet hurma ve bir kâse yoğurt tüketmeniz gerekmektedir. Şekerinizi dengelemek için yoğurdunuzun üzerine çok az tarçın dökerek tüketmeyi tercih edebilirsiniz. Buna ek olarak oldukça bol su tüketmek ve öğünlerden sonra yeşil çay içmek faydalıdır. Bu diyeti uygularken her gün yürüyüş yapılması önerilmektedir. Hurma diyetinin en az 7 gün boyunca sürdürülmesi gerekmektedir. Eğer 7 günden daha az uygularsanız etkisini göremeyebilirsiniz.

Hurma Diyeti Listesi

Hurma diyeti listesi, bir günlük olarak hazırlanmış bir listedir. Yedi gün boyunca her gün aynı düzende hurma tüketilmesi gereklidir.

Sabah:7 adet hurma, light ve yağsız bir kâse yoğurt

Öğle:7 adet hurma, light ve yağsız bir kâse yoğurt

Akşam:7 adet hurma, light ve yağsız bir kâse yoğurt

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu