Yaşam

Huzur Arayanların Vazgeçilmez Adresi: Cunda Adası

Ayvalık’ın karşısında yer alan Cunda Adası, son yıllarda yabancı ve yerli turistlerin ilgi gösterdikleri mekânlardan biri olmuştur. Huzurlu bir tatil geçirmek isteyenlerin mutlaka gitmeleri gereken bir yer olan Cunda Adası keyifli saatler geçirebileceğiniz bir yer. Şimdi ki adıyla Alibey Adası, Ege’nin incilerinden bir tanesi olma özelliğine sahip.

Yılın her mevsimi gidilebilecek yerlerden olan Cunda Adası, özellikle sonbahar aylarında huzuru arayanların ilk tercihi. Günlük tekne gezilerinin yapıldığı, etraftaki adalara gidilebilen Cunda Adası, özellikle görsel şölen arayanların ve fotoğraf çekinmeyi sevenlerin, tarihi mekânlara ilgi duyanların mutlaka gitmeleri gereken bir yer.

Cunda Adasında Hafta Sonu

Cunda adasında hafta sonunu geçirmek isteyenler, Cunda Adasında birçok şeyi bir arada yapabilirler. Özellikle denize girmek için uygun yerlerden biri olan Cunda Adasında birçok plaj görebilirsiniz. Çevre adalara ulaşımın oldukça kolay olduğu Cunda Adası, günlük tekne gezilerinde sık sık yapıldığı bir yer.

Cunda Adası, yalnızca Deniz ve görsel güzelliklerinin olduğu bir yer değil, aynı zamanda tarihi mekânları ile de dikkat çeken bir ada. Özellikle Ortadoks Rumlar’ından kalan birçok kilise bulunmaktadır. Tarihi yerler gezmek isteyenler Cunda Adasında; Cunda Adası Kız Okulu, Taksiyarhis Kilisesi, Agia Triyada Kilisesi, Cunda Adası Despot Evi, Koruyan Meryem Manastırı, Güvercin Adası Manastırı, Ayos Apostolos Manastırı gezilebilecek tarihi mekânlardan yalnızca birkaçı.

Adada aynı zamanda alışveriş yapacağınız birçok yer bulunmaktadır. Bu mekânlardan ve mağazalardan takı, gümüş ve birçok hediye alabilirsiniz. Bölge aynı zamanda zeytinyağı ve zeytini ile bilinen bir yer. Buradan zeytinyağı ve dibek kahvesi alabileceğiniz bir yer.  Huzur arayanların vazgeçilmez adresi Cunda Adası, kahvaltıları ve akşam yemekleri ile de oldukça meşhur bir yer.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu