Yaşam

Instagram’da Toplu Mesaj Silme İşlemi Nasıl Yapılır?

Instagram’da Toplu Mesaj Silme İşlemi Nasıl Yapılır? İnstagram kullanıcıları eski mesajlarının çok yer kaplamasından dolayı İnstagram toplu mesaj silme işlemini merak etmektedir. Bu yazımızda İnstagram toplu mesaj nasıl silinir sorusunu ele alacağız.

Instagram’da Toplu Mesaj Silme İşlemi Nasıl Yapılır? Birçok İnstagram kullanıcısının merak ettiği sorulardan birisidir. Özellikle İnstagram üzerinden bu tür işlemleri kolay ve hızlı bir şekilde yaparak birçok işlem için uzun zamanlar harcamadan yapabilmeniz sağlanmaktadır.

Öncelikle burada belirtelim ki bu işlem için farklı üçüncü parti uygulamaları bulunmaktadır. Fakat her uygulamaya güvenmemek gerekir. Çünkü bu uygulamalar hesap güvenliğinizi de kötü halde etkileyebilmektedir.

Android Cihazlar için Instagram Mesaj Silme

Öncelikle android telefonunuzda yer alan Instagram uygulamasına giriş yapın. Burada sağ üst köşede yer alan mesajlar bölümüne gidin. Burada bulunan ve sileceğiniz mesajın üzerine uzun bir şekilde basılı tutun. Bu işlemin ardından ekranınıza “sil” seçeneği gelecektir. Sil butonuna uzunca tıklayın ve mesaj silme işleminizi kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

IOS Cihazlar için Mesaj Silme İşlemi

Android işletimli telefonların aksine aynı zamanda İOS cihazlar üzerinden de toplu mesaj silme işlemi de yapabilirsiniz.

Öncelikle telefonda yer alan Instagram uygulamasına giriş yapın. Ardından sağ üst köşede yer alan mesajlar bölümüne tıklayın. Burada sileceğiniz mesajı sola kaydırdıktan sonra bu mesajın yanında yer alan “sil” seçeneği belirecek. Burada sil butonuna tıklayın ve mesaj silme işleminizi kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Burada toplu mesaj silmek için İOS İnstagram’da yapmanız gereken ilk işlem bir program indirmek gerekmektedir. App Store üzerinde yer alan “Instagram All Delete Message” uygulamasını indirin.  Bu uygulamayı indirme işleminin sonrasında iseid ve şifreniz ile giriş yapmanız gerekmektedir. Burada giriş yapmanızın ardından ise mesajlarınızı da toplu bir şekilde kolayca seçebilir ya da az sayıda yer alan mesajınızı işaretleyerek silme işleminizi de kolay bir şekilde yapabilirsiniz.

Bu işlemi aynı zamanda Androdi cihazlar üzerinden de yapabilirsiniz. Andorid cihazlarda Google Play Store üzerinden İnstagram All Delete Message uygulamasını indirerek kendi hesabınızı bu uygulamaya tanımlayarak mesajları silebilirsiniz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu