Diyet

Kilo Vermede Etkili Olan Detoks Suları Nelerdir?

Kilo Vermede Etkili Olan Detoks Suları Nelerdir? Detoks suyu, metabolizma hızlandırıp vücudu gereksiz maddelerden arındırır. Fazla kilolardan kurtulmak için de sıkça tüketilen bu sular, doğal sebze ve meyvelerden hazırlanmaktadır.

Kilo Vermede Etkili Olan Detoks Suları Nelerdir? Mevsimine ve kişinin damak tadına göre farklı malzemeler ile hazırlanan çok sayıda detoks suyu tarifi bulunmaktadır. Bu tarifler tek başına tek başına tüketilebileceği gibi uygun diyet programları ile birlikte de tüketilebilir.

Limonlu Naneli Su

Zayıflamak ve ödem atmak için tüketilen en yaygın detoks suyudur. Hazırlanması çok pratik olan bu su, gün içinde tüketildiğinde metabolizmanın daha hızlı çalışmasını sağlamaktadır. Limonlu su hazırlamak için bir litre su, bir adet limon ve bir kaç yaprak taze nane gereklidir. Limonu kabuklarını soymadan yuvarlak dilimler halinde kesin. 1 litre suyun içine ekleyin. Üzerine bir kaç adet taze naneyi de ekleyin. Malzemeleri karıştırın. Limonun suya geçmesi için 1 saat kadar dinlendirin. Sonrasında hazırladığınız bu suyu tüketebilirsiniz. Her gün 1 litre kadar bu sudan hazırlayıp hem işyerinde hem evde tüketebilirsiniz.

Salatalıklı Detoks Suyu

Salatalığın kilo verme üzerindeki etkisi büyüktür. Diyetlerde ara öğün olarak tüketilen salatalık detoks suyu olarak da aynı etkiyi göstermektedir. Salatalıklı detoks suyu için 1 litre su, 2 adet salatalık, 1 adet limon ve bir kaç tane taze nane yaprağı gereklidir. Bir litre suyun içine limon ve salatalıkları dilimleyerek ekleyin. Üzerine taze nane yaprağını da koyun ve suyu yarım saat kadar dinlendirin. Sonrasında suyu tüketebilirsiniz.

Greyfurtlu Detoks Suyu Tarifi

Sebzeler kadar meyvelerin de zayıflamada etkisi büyüktür. Bu meyvelerden birisi olan greyfurt detoks suyu hazırlanmasında da kullanılmaktadır. Greyfurtlu detoks suyu için 2 litre suyun içine bir adet greyfurtu ince ince dilimleyin. Yarım adet kabuklu salatalığı da ince dilimler halinde su içine ekleyin. Tat vermesi için küçük bir parça zencefili rendeleyip suya ekleyin. Son olarak yarım limonun suyunu sıkıp suya ekleyin. Bütün malzemeleri karıştırıp 1 saat kadar buzdolabında dinlendirin. Süre sonunda suyu çıkarıp tüketebilirsiniz.

Yukarıda verdiğimiz detoks suyu tarifleri özellikle aç karnına yemeklerden önce daha etkilidir. Sabahları uyanır uyanmaz ya da yemeklerin hemen öncesinde tüketmek yağ yakımını hızlandırmaktadır. Ancak aç karnına tükettiğinizde mide bulantısı ya da yanma olursa yemeklerden sonra da tüketebilirsiniz.

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu