Güzellik

Kırışıklıklara Hyaluronik Asit Dokunuşu

Medikal estetik konusunda çok sık bahsi geçen hyaluronik asit birçok kişi için güzelliğin en pratik yöntemidir. Bu madde, enjekte edilerek cildin kollajen yapısının uyarılması ve yüzün yeniden şekillendirilmesi mümkün olur.

Cildin genç ve kırışıksız halinin sürdürülebilirliğini sağlamak için en etkili ve pratik yollardan olan ameliyatsız gençleşme yöntemlerinde hyaluronik asit çok sık kullanılır. FDA onaylı olan bu enjeksiyon için hücrelerin arasındaki boşluklar doldurulur ve kan akımı harekete geçer.

Hyaluronik Asidin Faydaları Nelerdir?

  • Cildin kırışıksız kalmasını sağlar,
  • Su tutma ve nemlendirme sağlar bu yüzen birçok kremde kullanılır,
  • Cildin esnek ve pürüzsüz olmasını sağlar,
  • Akne izlerinin giderilmesini sağlar,
  • Dokuların tamir edilmesini sağlar,
  • Kollajen liflerin oluşumunu sağlar,

Uygulama sonrası hastaların bazı konularda destekleyici hareket etmeleri gerekir. Mesela bol bol su içmek, lif ve sebze ağırlıklı beslenmek, karbonhidratlardan uzak durmak gibi birçok tedbir alınırsa hyaluronik asidin faydaları daha belirgin olacaktır.

Nasıl Uygulanıyor?

Mikro iğnelerle enjekte edilen hyaluronik asit iğneleri yüz ve boyun bölgesi başta olmak üzer birçok vücut kısmında kullanılabilir. 2 ela kadar etkisi devam eden bu enjeksiyon, cildin ton farklılıklarını düzenler ve daha genç görünmesini sağlar.

Göz Çevresi İçin İdeal

Altın küre dokunuşu olarak bilinen bir uygulama ile göz çevresinin genç görünmesi sağlanarak kırışıkların azalması mümkün olur. Bol bol su içerek göz çevresinin genç kalması için alkol ve sigaradan uzak durulması sağlık için son derece önemlidir.

Hyaluronik asit enjeksiyonu vücuda oldukça etki sağlar ve genç görünümün oluşması için birçok farklı bölgede tercih edilebilir. HA enjeksiyonu için gereken uygulamarı dermatologlar ve estetik cerrahlar gerçekleştirmektedir. Sonuçtan memnun kalan birçok kişi, uygulamayı yılda bir kez tekrarlamaktadır.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu