Güzellik

Koltuk Altı Kararması Evde Nasıl Beyazlatılır?

Koltuk Altı Kararması Evde Nasıl Beyazlatılır? Pek çok kişin şikayet ettiği durumlardan biri olan koltuk altı kararması evde uygulanacak doğal yöntemler ile geçirilebilir.

Koltuk Altı Kararması Evde Nasıl Beyazlatılır? Koltuk altı kararmasına pratik çözümler için öncelikle bu durumun altında yatan neden incelenir. Genellikle deodorant, epilasyon aletleri, jiletler, ağdalar, anti perspirantlar bu kararmaya yol açan nedenler arasında yer alır. Çoğu kişi bu durumun nedeni olarak terlemeyi bilse de dış faktörler bunda etkilidir. Esmer kişilerde daha sık görülen bu durum genetik kaynaklı da olabilir. Kararlamalar koltuk altı kısmından tıbbi yöntemler ve evde uygulanacak doğal çözümler ile geçebilir. Bunun için doğru kullanıma dikkat edilmelidir.

Evde Koltuk Altı Nasıl Beyazlatılır?

Evde koltuk altı beyazlatmak için karbonat, limon, elma sirkesi, zeytinyağı, patates, salatalık, şeker, muz kabuğu, yulaf ezmesi ve yoğurt gibi doğal besinler kullanılabilir. Yulaf ezmesi ve yoğurt ile ciltteki ölü deriler temizlenecek ve cilt rengi açılacaktır. Bunun için bir yemek kaşığı yulaf ezmesi bir yemek kaşığı yoğurdun içine eklenerek karışım hazırlanır. Bu karışım temizlenmiş olan koltuk altı bölgesine sürülüp bekletilir ve ardından soğuk su ile durulanır.

Muz kabuğunun içerisinde bulunan sitrik asit beyazlatıcı etkiye sahiptir. Bunun için koltukaltı bölgesi muz kabuğu ile iyice ovalanır. Ardından muz kalıntılarının iyice kuruması beklenir. Bunlar nazikçe ovularak temizlenir ve daha sonra soğuk su ile yıkanır.

Koltuk Altı Kararması Nasıl Geçer?

Koltuk altı kararmasını geçirmek için karbonat kullanılabilir. Güçlü bir temizleyici olan karbonat tıkanmış hücreleri açar ve ölü derileri arındırır. Bunun için bir tatlı kaşığı karbonata birkaç damla su ekleyerek karışım elde edilir ve koltukaltı bölgesine sürülür. Ardından ılık su ile durulanır.

Koltukaltına limon ile ekstra canlılık kazandırılabilir. Duşa girmeden ya da duş sonrasında ilgili bölgeye doğrudan limon sürülebilir. Ancak uygulama sonrasında nemlendirici bir krem sürülmelidir.

Kararmayı önlemek için zeytinyağı ile peeling de yapılabilir. Bunun için üç yemek kaşığı zeytinyağının içine az miktarda esmer şeker eklenir ve kararmış bölgeye sürülür. Yaklaşık beş dakika kadar bekledikten sonra iyice durulanır.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu