Yaşam

MİLYONER VE BAŞARILI İNSANLARIN 7 SIRRI

        Dünyada en değerli insan kimdir sizce? Sorunuzun cevabı sizin dışınızda bir insan ise, başarılı ve zengin olmanız oldukça zor görünüyor. Kendini değerli görüp sevmeye başlayan insanlar,  başkalarını da değerli görmeye ve sevmeye başlarlar. Kendine değer vermeyen bir insan, neden başkalarına değer versin ki?

        Dünyada çok başarılı ve zengin olmuş insanların ortak özellikleri hakkında bilgi verdikten sonra en önemli özelliklerini maddeler halinde sıralayacağız.

        Milyoner insanlar,  bu dünyaya bir şeyler yapabilecek bir donanımla geldiklerini ve önemli işler başarabilecek kadar değerli olduklarını kendilerine kabullendirmişlerdir. Maaşlı işlerden uzak durup, kendi işlerini kurmanın gayreti içinde olmuşlar. Kimsenin emri altında çalışmayı kabul etmemişler. Ailelerine çok değer vermişlerdir. Dışarıda kral tavrını takınırken ailelerine karşı prens tavrını takınmayı tercih etmişler. Zor durumlarda ilk yardım ailelerinden gelecektir, herkes onları terk ederken aileleri onlara motivasyon kaynağı olacaktır. Yetenek öğrenmeyi çok iyi biliyorlar ve yeteneklerin öğrenilebileceği konusunda kendilerinden oldukça eminler. Yetenek edinmeye çok gayret göstermişler ve gerekli yetenekleri elde etmişler. Zamanı çok iyi yönetmişler, kendilerini zamanın akışına bırakmamışlar, zaman onların ellerinde şekillenmiş. Vakitlerini değersiz ve faydasız işlerde tüketmekten oldukça uzak yaşamışlar.

              Hayatlarında en çok dikkat ettikleri en önemli özellikler ise şunlardır:

1-Çok büyük hayaller kurmuşlar

2-Hayallerini hedef olarak görmüşler ve ısrarla ona ulaşmaya çalışmışlar.

3-Zamanı çok iyi yönetmişler

4-Hedeflere ulaşmak için neler yapılması gerektiği ile ilgili not tutmuşlar

5-Hedeflere ulaşmak için yapılması gerekenlerin öncelikli olanlarını belirlemişler ve uygulamışlar

6-Harekete geçmek için hiç zaman kaybetmemişler.

7-Her gün ama her gün işleri için bir şeyler yapmışlar.

İşte bu 7 sır milyonerliğe giden yoldur. Bu insanlar her geçen gün ve her geçen sene gelirlerini sürekli arttırmışlardır.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu