Dekorasyon

Minimal Dekorasyon Için Fikirler

Son yıllarda minimal dekorasyon bir hayli ön planda.  Bu nedenle nasıl uygulamalar yapılacağının da bilinmesi fayda ediyor.

Gri Tonlarına Ağırlık Verin

Minimal dekorasyon ıçin fikirler  denince akla gri tonlar gelebilir. Çünkü gri renk ve tonları, hem dinginliği hem de iyileştirici, ferah bir ortamı sunar. Özellikle dinleneceğiniz alanlarda gri renklere odaklanarak hem sakinleştirici hem de minimalist bir bakış açısı sağlayabilirsiniz. İsteğe göre griyi beyaz ve siyah renklerle de kullanabilirsiniz.  Nasıl bir kombin yapacağınız sizin beğenilerinize kalacaktır.

Yemek Odası Masalarını Elden Çıkarın

Minimalist bir ev dekorasyonu için kullanımı arada bir olan yemek odası masası ve içinde bir sürü malzeme olan vitrinleri elden çıkarmanız gerekir. dilerseniz depo gibi alanda bu malzemeleri bekletebilirsiniz, ancak ortamın olabildiğince sade ve az eşya ile kaplı olması gerekir.  bu yüzden sürekli kullanılan malzemeleri bulundurmanız gerekir. Örneğin yatak odasında yatak, dolap ve komodin dışında aksesuarları çıkarabilirsiniz. Oturma alanlarında da olabildiğince az süsleme olmalıdır.

Kendin Yap Tasarımları

Minimalist dekorasyon bakış açısı gereği az tüketimi de desteklemektedir. Az tüketim için aynı zamanda orijinal tasarımları da üretebileceğiniz malzemeler kullanılabilir. Örneğin sandıkları boyayarak eya mağaza depo paletlerinden oturma zemini yaparak farklı bir hava yaratabilirsiniz. Hatta karyola yapılabilir ve üzerine yatak eklenerek kullanılabilir.

Duvardaki Rafları Yok Edin

Raflar göz yoran ve gereksiz malzemelerin olduğu alanlardır. Kitaplık kullanarak rafları yok edebilirsiniz. Ancak  görünen kısmın az olması nedeniyle kendinize görünmeyen bir depo alanı yaratabilirsiniz. Önemli olan zaman geçirilen yerlerde göz yoran şeyler olmamasıdır. Gereksiz malzemelerden uzaklaşmak temel bakış açısıdır.

Alaturka Ve Klasik Mobilyaları Bırakın

Alaturka ve klasik mobilyalar en gösterişli mobilyalardır ve minimal dekorasyon için  bu koltuk ve mobilyalar yerine modern tasarımlı tek renk ürünlere yönelmek gerekir. deseni olmayan, geniş ve yumuşak koltuklar sizi huzurlu hissettirebiilir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu