Moda

Modanın Kalbi Paris’ten Yansıyanlar Nelerdir?

Modanın Kalbi Paris’ten Yansıyanlar Nelerdir? Moda denildiğinde ilk akla gelenlerden biri de şüphesiz Paris oluyor. Bizde bu yazımızda Paris’ten yansıyanları ele aldık.

Modanın Kalbi Paris’ten Yansıyanlar Nelerdir? Dünya trendler listesini etkileyen modacı ve ikonların kendi Paris’ te 2022-2023 Sonbahar-Kış modası nasıl yansıyor? Paris modasında neler gözde? 2022 Sonbahar Paris modası konusunda hangi parçalar öne çıkıyor?

Parlak Kıyafetler

2022 Paris modası ve trendleri için öne çıkan parçalar arasında parlak detaylar dikkat çekiyor. Canlı renklerden parlak yağmurluklar moda olacağa benziyor. Erkek ve kadın modasında parlak gömlek modelleri ve ayakkabılar da Paris modasında sıklıkla görülmeye başlandı. Metalik tarz Paris moda haftalarında kendini bir tek kıyafetlerde göstermedi. Metalik makyajların da trendler listesinde öne çıktığını görüyoruz.

Crop ve Uzun Trençkot

Sokak modasında sıklıkla görmeye başladığımız crop kombinler ve üzerine uzun boy trençkot giyme fikri, Paris sokaklarından geldi. Geniş yakalı trençkotlar, dar ve yün croplarla sakinleştiriliyor. Kargo pantolonlarla tamamlanan bu kombinlerin altına sneakerler oldukça yakışıyor. Uzun deri yağmurluklar da cropların tamamladığı sonbahar kıyafetleri arasında.

Geniş Yakalar

Paris moda dünyasının trendler listesine eklediği en dikkat çekici konu da geniş yaka modası. Kabanlarda, montlarda hatta gömleklerde geniş ve güçlü yakalar öne çıkıyor. Klasik motorcu ceketler, geniş yaka modası ile tekrar yorumlanıyor. Özellikle deri tasarımlarda geniş ve güçlü yakalara vatkalar da eşlik etmeye başladı.

Fındık-Bej

Paris sokaklarında canlı renkler kadar dikkat çeken bir renk daha var; fındık bej. Kıyafetlerde baştan aşağı fndık-bej tonlarının kullanıldığı kombinler oldukça gösterişli görünüyor. Şapka ve gözlüklerle çantalarda da kahve tonları, fındık-bej rengi tercih ediliyor. Bu rengin krem, beyaz, siyah ve mavi ile uyumları ise harika görünüyor.

Uzun Çizmeler ve Deri Uzun Eldivenler

Paris sokaklarında kısa etek ya da şortlarla diz üstü, uzun çizmelere sıkça rastlanıyor. Mini elbiseler ve uzun çizmeler, elbisenin boyunda montlarla tamamlanıyor. Paris podyumlarında gördüğümüz dirseklere dek uzun deri eldivenler, gösterişli ve deri eldiven tasarımları olarak vitrinlere yansımaya başladı.

Tül Detaylar ve Şifon

2022-2023 modası içinde tül detaylı tasarımlar ön planda. Tül detayları kollarda, etek uçlarında kullanılabiliyor. Ayrıca balon kollarda tüller de bir hayli gösterişli tasarımlarla karşımıza çıkıyor. Şifon şallar, kıyafetlere şifon dokunuşlar moda dünyasının uzun bir süre vazgeçmeyeceği şıklıkta.

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu