Burçlar

Oğlak Burcu Mitolojisi ve Tarihi Geçmişi Nedir?

Oğlak Burcu Mitolojisi ve Tarihi Geçmişi Nedir? Bu işareti çevreleyen mitler, tarih öncesine kadar uzanır. Pek çok masalda Oğlak kurban olarak tasvir edilir. Bu burç, Mısırlıların Dendera takviminde Oğlak burcuna sahip ibis başlı bir kişi tarafından temsil edilir.

Oğlak Burcu Mitolojisi ve Tarihi Geçmişi Nedir? Antik Yunan ve Roma mitlerinde Oğlak, orman perisi Pan olarak anılır. Hoşgörü ve aşırılık, tanrının Pan ve Bacchus’u tarafından temsil edilir.

Oğlak Burcu İlişkilerinde Eğilimleri Nasıldır

Oğlak burcu hassas ama zorlu bir işarettir. Balık burcunun zodyak ambleminde Oğlak’ın kuyruğu olarak hizmet ettiğini hatırlamalıyız. İstikrarlı ve güvene dayalı ortaklıklara saygı duyarlar. İlişkiler onlar için bir sorumluluk alanı da olabilir. Ancak ciddiyetleri ve titiz yaklaşımları nedeniyle hafif refakatçilerle ancak kısa süre kalabilirler.

Bu işaret, ailelerini, geleneklerini ve onlara güvenlik hissi veren diğer şeyleri önemseyen, duygusal olarak destekleyici ortaklara ihtiyaç duyar. Bir şeyleri kolayca unutmazlar. Zamanla gelişen bir ilişkiye değer verirler. Bu arada eşlerinin sosyal konumunun önemini bilirler.

Oğlak Burcu Olan Bireylerin Avantajları

Kökleri derin olan güvenilir bir ilişki arıyorsanız, Oğlak burcu genellikle size yardımcı olacaktır. Güçlü görünseler de gerçekçilikleri onlara güven verir. Bir aileden çok daha fazlası olan Oğlaklar ile hanedanlık kurabilirsiniz. Bir eş olarak Oğlak size azim, sertlik ve disiplin getirecektir.

Hedeflerine bağlı ve uzun vadeli bir başarı zihniyetine sahip bir Zodyak işaretidir. Birliktelik, ihtişama yaptıkları vurgu nedeniyle uzun vadeli bir girişim gibi hissedilebilir. Güvenilir bir arkadaş olarak size tam bir duruş sağlayabilirler.

Oğlak Burcu Zayıf Yönleri Neler ve Bunlar Zararlı Mı

Okunması zor bir işaret olarak Oğlak, aşırı huzursuzluk ve bu güvensizliği maskelemek için sağlam bir istek sergileyebilir. Olumsuz yönüyle Oğlak, samimi ya da paylaşımcı bir yapıda değildir. Muhafazakâr ve katı tavırları nedeniyle ilişkilerinde fazlasıyla bencil bir tavır bile sergileyebilirler. Güç ve kontrolün kendi ellerinde olmasını istedikleri için ilişkilerinde çok otokratik ve kıskanç bir tavır sergileyebilirler. Onlarla paylaşmak ve materyalist içgüdüleri nedeniyle onları yumuşatmak yıllar alabilir.

Oğlak dünya burcu çekingen, alçakgönüllü ve utangaçtır. Ancak, yalnızca spesifik olduklarında hareket edeceklerdir. Bu nedenle Oğlak bir ilişkiye başlaması biraz zaman alabilir. Genç Oğlaklar, özellikle haritaları Ay ve Venüs gibi güçlü Oğlak gezegenleri içeriyorsa, içe dönüklük, huzursuzluk ve güvensizlik duyguları yaşayabilir. Ancak zaman geçtikçe Oğlak bu kusurları aşmaya başlar ve daha kesin bir yapı geliştirir.

Oğlaklar da kadınsı bir işarettir. Bu nedenle çok fazla risk almazlar. Ancak, nihayetinde başarıya götürecek ölçülü riskler almaya hazırdırlar. Oğlak asla beraberliğe hızlı başlamaz, ancak beraberlik ivme kazandıkça Oğlak bu sefer üstünlüğünü ilan etmeye başlayacaktır. Yavaş başlangıç ve kendini kanıtlama dürtüsü Oğlak’ın cinselliği için de geçerlidir.

Oğlak çekingen ama hırslıdır. Amacına ulaşmak için gece gündüz durmadan çalışabilir. Bununla birlikte, yakınlıklarında, gelenek ve sosyal düzen için de güçlü bir eğilim sergilerler. Oğlak, bu unsurun yardımıyla bağlantılarını hedeflerini ve hedeflerini ilerletmek için bir merdiven olarak da kullanabilir. Kuşkusuz çok materyalist ve duygusal ihtiyaçlarını umursamayan Oğlak kişilikleri bu durumu yaşayabilir.

Hayır, Oğlak pek hoş bir burç değildir. Öncü burç oldukları için ilişkilerinde lider olmayı arzu edeceklerdir. Bu nedenle kendilerine uyum sağlayan itaatkâr partnerlerle çok daha iyi anlaşabilirler.

Ancak Oğlak, evliliğe ve aile bağlarına çok değer verir. Yükümlülüklerinin çok iyi bilincindedir. Gelecekte, güçlü bir aileye sahip olmak, dikkatli olmak ve baba figürü olarak hizmet etmek, özellikle Oğlak burcu erkekleri için çok önemli olabilir.

 

 

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu