Yaşam

Oje Lekesi Nasıl Çıkar?

Zaman zaman tırnaklarınızı oje sürerken özellikle kıyafetlerinizi bulaşacak oje lekesi nasıl çıkar? Merak edilen konular arasında yer almaktadır. Oje tırnaklardan aseton ile çıkartılmaktadır. Ancak kıyafetlerinize veya eşyalarınıza bulaşması durumunda nasıl çıkartılır? En çok merak edilen konular arasında bulunmaktadır.

Ojeyi çıkartmak sanıldığı kadar kolay olmasa da dikkatle şekilde yapacağınız uygulamalar istediğiniz sonucu elde etmenize sağlayacaktır. Doğru malzemeyle yapılacak olan uygulamalar ojenin çıkartılmasını sağlamaktadır. İlk aşamada yapılacak olan uygulamalar öncesinde yeterli miktarda malzemeye sahip olmanız gerekir.

Oje Lekesi Ne İle Çıkartılır?

Ojeyi tırnaklarınızla sürerken aynı zamanda eşyalarınıza ulaştırmanız halinde yapacağınız uygulamalar için oje çıkarıcı veya aseton kullanmanız gerekir. Dikkatlice yapılacak olan uygulamalar herhangi bir sorun yaşamadan yalnızca ojenin çıkartılmasını sağlayacaktır. Yapılacak olan uygulama aşamaları şunlardır;

  • Öncelikle temiz bir bez üzerine aseton veya oje çıkarıcı ürünü dökmeniz gerekir. Burada özellikle dikkat etmeniz gereken noktalardan birisi kullanacağınız bezin beyaz olmasıdır.
  • İkinci aşamada giysilerinizi ters çevirerek oje çıkarıcının veya asetonun zarar verip vermediğini kontrol etmeniz gerekir.
  • Giysi üzerinde ojenin bulunduğu noktaya müdahale edilerek etrafa bulaşmaması için kağıt havlu veya beyaz bez ile korunması sağlanabilir.
  • Pamuk veya bez üzerine damlatılacak olan aseton veya oje çıkarıcı ürün ile kıyafetinize sürülen oje üzerine uygulama yapabilirsiniz. Etrafa yayılmaması için kağıt havlu kullanılması gerekir.
  • Uygulama sırasında kullandığınız pamuk veya bezin kirlenmesi durumunda değiştirerek yeniden temiz olanının kullanılması önemlidir.
  • Aynı anda çok sayıda farklı bölgede uygulama yapmak isteyenler aynı şekilde aşamalı olarak uygulama yapabilirler.

Oje Lekesi Nasıl Çıkar 1Hassas Kumaşlardan Oje Nasıl Çıkarılır?

Tırnaklarınızı oje sürerken özellikle ojenin kıyafetlerinizi bulaşması durumunda kıyafetlerden oje çıkartma işlemi aşamalı şekilde yapılacak olan uygulama sayesinde gerçekleştirilebilir. Kullanacağınız aseton veya oje çıkarıcı ürünler kıyafetlerinize zarar vermemesi halinde uygulama yapabilirsiniz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu