Moda

Oversized Modasını Gradırobunuza Taşıyın

 

Bu sezonun dikkat çekici parçalarından birisi olan oversized kazak ve diğer oversized kıyafetler rahat ve şık bir görünüm elde etmek isteyenlere hitap eden bir tarz olarak karşımıza çıkıyor. Daha büyük kesimler ile tasarlanan bu modeller, son yıllarda pek çok ünlünün ve modacının tercih ettiği parçalar haline geldi. Uygun parçalar ile doğru bir şekilde kombine ettiğinizde oversized kıyafetler; oldukça özgün ve dikkat çekici bir görünüme sahip olmanızı sağlayacaktır.

Bu Senenin Trendi: Oversized Kazak

Oversized kıyafetler, son yıllarda gittikçe popüler hale gelen parçalar olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu senenin özellikle kazak kreasyonlarında sıkça karşımıza çıkan oversized kazaklar, şık ve özgün bir görünüme sahip olmak ve bunu gerçekleştirirken de modaya uymak isteyen kişilere hitap ediyor.

Her Parçada Oversized Modası

Oversized kıyafetler bu senenin en gözde parçaları olarak, kıyafet sınırlaması olmaksızın; elbise, kazak, pantolon, kaban ve daha pek çok parçada karşımıza çıkmaktadır. Bu parçalar arasından beğendiğiniz oversized kıyafetler ile oversized kombin oluşturabilirsiniz. Oversized kıyafetlerde dikkat etmeniz gereken bir nokta da sadece bir parçayı oversized kıyafet seçmek olacaktır. Böylece şık bir görünüm sergilerken aynı zamanda da o parçayı ön plana çıkarmış olacaksınız. Birden fazla parçayı oversized seçmeniz durumunda parçalar birbirinin yanında boğulacak ve şık bir görünüm sergilemekten uzaklaşacaksınız.

Oversized Parçalar Nasıl Kombinlenir?

Daha önce değindiğimiz gibi oversize kombinlerinde dikkat etmeniz gereken ilk nokta parçalar arasında tezatlık yaratmak olacaktır. Örneğin; skinny jean ile oversized kazağı kombinleyerek tezat yaratabilirsiniz. İncecik ve askılı bir elbiseyi oversized mont ile kombinleyebilirsiniz. Bunun dışında yine oversized montlarınızı kalem etekleriniz ve göze çarpan aksesuarlar ile birleştirerek şık bir görünüm elde edebilirsiniz.

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu