Dekorasyon

Renkli Erkek Çocuk Odası Modelleri

Erkek çocuk odası modelleri   yüzlerce tasarım olarak karşımıza çıkıyor.  Bu tasarımlar araısından seçim yaparak kendi çocuğunuz için çözüm bulabilirsiniz.

Renkli Erkek Çocuk Odası Modelleri

Renkli erkek çocuk odası modelleri  isteyen çocuklar için  birçok tasarımı değişik markalar  bünyesinde görmek mümkündür. Yatak, dolap, çalışma masası gibi detaylarda renkli tasarım kullanımı çocuklarınızın ders çalışma ve yaşam alanından keyif alma miktarını artıracaktır.  Yeşil, turuncu, kırmızı, mavi, krem renkler ya da diğer canlı renkler odada kullanılabilir. Ancak artık sadece mavi renkle sınırlı kalmamak gerektiğini de belirtmek gerekiyor.  Cinsiyetçilik renklerde de olduğu için artık bu görüşü dağıtan çok sayıda uygulama bulunuyor. Mobilyalara da bu durum yansımış halde.

Bazı Tasarım Örnekleri

Erkek çocuk odası modelleri  fikir vermesi açısından sıralama yapılırsa şöyle örneklendirilebilir:

  • Uçak görünümlü turuncu renk yatak ve masa, tekli koltuk ve tavandan uçak asılı oda tasarımı
  • Yeşil renk az yer kaplayan ranza modelleri iki katlı yatak hemen yanında komodinler ve dolaplarla beraber
  • Çizgi film kahramanları seven erkek çocukları için buna uygun yatak dolap masa takımları
  • Denizcilik temalı konseptler, beyaz ve mavi renk ağırlıklı
  • Karışık renklerden oluşan erkek odası takımı ranzalı ve dolap detaylı

Erkek Çocuk Odası Dekorasyonu İçin Öneriler

Erkek çocuk odası  dekorasyonu için odanın aydınlık ve hava alan bir yerde bulunması öncelikli düşünülebilir. Ders çalışma ortamını engelleyen, kötü etkileyen bir durum olmamalıdır. Ayrıca oda büyüklüğüne göre bir takım almak da önemlidir. Aksi  halde sıkışık haldeki odada hareket alanı oyun yeri kalmaz. Yani çocuk oda içinde hem dersini çalışacağı hem de oyunla zaman geçireceği bir alanda bulunmalıdır. Yatağın  ve ders çalışma yerinin pencere kenarından uzak olması fayda sağlayabilir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu