Diyet

Sağlığınız İçin Yaza Fit Girin

Kış aylarından başlayarak yaptığınız tüm emeklerin boşa olduğunu, yine bir yazı hüsranla noktalayacağınızı düşünüyorsunuz. Üstelik tek sebebi var kilo kontrolü sağlayamamak. Peki, kendi çabanızla yapmaya çalıştığınız diyet sonuç vermediği için şimdi ne yapmanız gerekiyor ya da yaz aylarında fit kalmak mümkün değil mi, diye sorabilirsiniz.

Sağlığınız İçin Yaza Fit Girin
Sağlığınız İçin Yaza Fit Girin

Diyet yaparken çoğu zaman kendimize yenildiğimiz gibi, yanlış uygulamalarda şevkimizi kırmaktadır. Bu noktadan bakıldığında sizlere nasıl diyet uygulaması yapacağınız hakkında bir iki ipucu verelim istedik.

 Kilo Kontrolü İçin ne Yapmalı?

Öncelikle kendinizi motive edin, siz bunu yapmazsanız bir başkasının yapmayacağını düşünün. Zayıflayamayacağınızı aklınızdan çıkarın. Bu konuda kendinizi mükemmeliyetçi olarak adlandırın.

Diyet günlüğü oluşturarak işe koyulabilirsiniz. Üçer saatlik periyotlarla gıda tüketimi yapabilirsiniz. İştahınızı kontrol altında tutabileceğiniz gibi, her önünüzde duranı yeme huyundan da sıyrılmış olursunuz.

Sağlığınız İçin Yaza Fit Girin
Sağlığınız İçin Yaza Fit Girin

Bir yandan diyetinize devam ederken, diğer yandan güneş ışınlarından yararlanın. Günde yirmi dakika kadar güneşten beslenmeniz, kemik erimesine karşı size D vitamini kazandıracaktır. Sıvı tüketimini ise günde iki ile üç litre arasında su tüketerek gerçekleştirin. Asitli içeceklerinse kilo kontrolü açısından midenizde boşluk oluşturduğunu unutmayın.

Nede olsa aç kalmıyorsunuz bu programla, o zaman hareket etmenin zamanı gelmiştir. Kısa mesafe yürüyüşler bunun için idealdir. Büyük bir faydasını göreceksiniz.

Diğer yandan tuz ve yağ tüketimine bir limit getirmek, hem sağlığınıza katkı sağlayacak hem de kilonuzu kontrolde tutmanıza yardımcı olacaktır. Yeri gelmişken belirtmek gerekir, paket ürünlerden uzak durmak, katkı maddelerinden de uzak durmak anlamındadır.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu