Sağlık

Sindirime Yardımcı 8 Takviye

Sindirim sistemi için gerekli olan birçok farklı besin var. Sindirim sistemi içerisindeki bakterileri benzerlik gösteren probiyotikler sayesinde sindirim sağlığı ortaya çıkarılabilir. Bunlar arsında yer alan etkili diğer bir şey ise meyan kökü. Mide içerisinde meydana gelen reflü, yanma gibi şeyleri hafifleten bu madde aynı zamanda sindim içinde faydalı özelliklere sahiptir.

Sindirime Yardımcı 8 Takviye
Sindirime Yardımcı 8 Takviye

Yapılana araştırmalar sonucunda bağırsak sendromuna iyi gelen ve tedavi etkisine sahip olan nane yağının yapıcı olduğunu ortaya çıkarıyor. Bu noktada doğal bitkiler arasında gelen diğer bir ürün ise papatya çayı. Birçok sağlık problemi için kullanılan bu çat mide hastalıklarına, boğaz ağrılarına ve bağırsak içerisinde oluşan rahatsızlıklara karşın olumlu sonuçlar veriyor.

Sindirime Yardımcı 8 Takviye
Sindirime Yardımcı 8 Takviye

Doğal Özler Fayda Sağlar

Bağırsak için doğal özler oldukça büyük faydalar sağlar. Bunlardan birisi olan zencefil ise mide için oldukça rahatlatıcı bir etki alanına sahiptir. Midenizi korumak ve bağırsaklarınız rahatlatmak için deneyebilirsiniz. Doğada var olan bir amino asit olan L glutamin tam bir bağırsak dostu olarak karşımıza çıkar.

Pisilyum olarak bilin lif bağırsaklarda oluşabilecek her türlü kabızlığa karşı engel koyar. Diğer doğal bir besin ise enginar. Hazımsızlık ve sindirim bozukluğunu rahatlatan bir yapıya sahiptir. Bütün bunlardan önce mutlaka doktorunuz ile konuyu görüşün. Gerekli olan en doğru tedavi yöntemini sizin için sağlayacak olan doktorunuz gerekli gördüğünde doğal ürünler içerisinden önerilerde bulunacaktır.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu