Ekonomi

Tarım Aletleri Kredisi Nedir?

Tarım aletleri kredisi söz konusu olduğunda birçok banka bu kredinin ne olduğunu bile bilmezken bazı bankalar bu kredileri vermektedir.

Tarım aletleri kredisi söz konusu olduğunda Ziraat Bankası Küçük Ekipman Kredileri desteğinden yararlanabilirsiniz. İşletmelerin daha verimli çalışması ve aletli tarımdan yararlanarak daha hızlı iş görmeleri için bu kredi desteğinden yararlanmak mümkün olmaktadır. Tarımsal ürünler tercih edildiğinde çok sayıda ekipman işi kolaylaştırır ve işçilik maliyetlerini düşürür. Bu kapsamı değerlendirmek istediğinizde aşağıdaki şartları taşıyanlar başvuru yapabilmektedir.

-En az lise mezunu olmak

-TC. vatandaşı olmak

-18-30 yaş arasında olmak

-Medeni haklardan mahrum olmamak

-Tarımsal faaliyetlerde bulunmak istemek

-Türkiye’de ikamet etmek

-Tarım yapacağı yerde ikamet ediyor olmak

Ziraat Bankası tarafından verilen bu krediler genelde tüzel ve gerçek kişilere verilmektedir. Bu kredinin verilmesi için belirli şartlar söz konusudur. Bunların başında gelen küçük ekipman kredisi en fazla 50 bin TL’ye kadar olan ekipmanların bedelinin ödenmesini sağlar. KDV dahil satış fiyatının tamamı kadarına kredi verilebilir.

Tarım Aletleri Kredisi Başvuru Nasıl Yapılır?

Farklı ödeme periyotları ve özellikleri bulunan tarım kredileri genelde farklı taksit tutarları ve kredi imkanlarıyla ele alınmaktadır. Sübvansiyonlu kredi kapsamında değerlendirilen bu krediler koşulları uygun olan tüm çiftçilere verilmektedir. Traktör, biçerdöver, hasat makinesi ve benzer birçok ürünün tamamına çıkan kredi desteğinden yararlanmak için birçok kredilendirme imkanından yararlanabilirsiniz.

Özellikleri açısından sabit faizli tarımsal mekanizasyon kredileri olarak değerlendirebileceğiniz bu kredi işlemler için düşük faizli kredi imkanları vardır. Bu kredilerden yararlanmak istediğinizde Zirai Kredilendirme Belgesi sahibi olmanız gerekmektedir. Bu yüzden

Mekanizasyon Kredileri

Tarımsal kredilerin yanı sıra birçok farklı kredi de söz konusu olmaktadır. Bu durumda işletmenin kapasitesine uygun olan traktör, hasat makinaları, biçiciler, yemlik, suluk, vatoz, kültivatör gibi cihazların alımında bu kredilerden yararlanmak mümkün olabilir.

Bu kredilerin yanında genç çiftçileri desteklemek için eğitim akademileri ve benzer destekleyici uygulamalar da banka bünyesince verilmektedir. Genç çiftçi kredisi gibi birçok kredi işleminin başarıyla sonuçlanmasını sağlayan uygulamalarla kredi kullanımında tarım işçilerinin desteğinden yararlanabilirsiniz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu