Sağlık

Uzun Yaşamın Sırları

Çeşitli besinler sayesinde sağlıklı ve uzun bir yaşamı elde edebiliriz. Doğada bir sürü besin, faklı özelliklerle bizlerin sağlıklı yaşamalarına katkı sağlarlar.  Kalp ve damar sağlığından, sindirim sistemine, boşaltım sisteminden,  sinir sistemine kadar birçok vücut içi uygulamamıza katkıda bulunurlar.

Uzun Yaşamın Sırları
Uzun Yaşamın Sırları

Uzun ve sağlıklı yaşamanın tılsımını içinde barındıran özel besinler vardır. Fındık ve fıstık yiyen insanlar, yemeyen insanlara nazaran daha sağlıklı ve daha uzun yaşadıkları,  klinik tespitler neticesinde ispatlanmıştır. Bu besinleri tüketen bir insanda, farklı durumlar ortaya çıkmış ve yaşam fonksiyonları daha sağlıklı bir şekilde çalışmaya başlamıştır.

Uzun Yaşamın Sırları
Uzun Yaşamın Sırları

İngiltere’de yapılan çalışmalar, uzun yaşamanın sırları hakkında bizlere derinlemesine bilgiler veriyor. Bu bilgiler ışığında hareket etmeli ve sağlıklı bir ömre doğru yol almalıyız. Haftada 3-4 porsiyon fındık-fıstık tüketen bireylerin, tüketmeyenlere göre hayatta kalma oranları %20 oranında saptanıyor. Bu gerçekten ciddi bir veridir. Bu verileri göz önüne alıp, hayatı bu verilere göre ikame ettirmelisiniz. Sizlerde uzun ve sağlıklı yaşamın anahtarını elde etmek istiyorsanız, fındık ve fıstıktan vazgeçmeyin, bol bol tüketin.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu