Sağlık

Vücut Bakımında Kullanılan Doğal Malzemeler

 

Vücut bakımı hem psikolojik durum hem de dış görünüm bakımından önem taşır. Özellikle bu bakım doğal yöntemlerle yapıldığında daha iyi sonuçlar elde edilebilir.

Doğal malzemelerle vücut bakımı yapmak herhangi bir yan etki içermediğinden dolayı pek çok kişi tarafından tercih edilir. Bu nedenle vücut bakımında kullanılan doğal malzemeler insanlar tarafından merak konusu olur. Buna yönelik olarak kullanılan malzemelerin başında karbonat ve limon gelir. Genellikle diş beyazlatmak amacıyla kullanılan bu iki malzeme diş fırçası ya da pamuk yardımıyla dişlere uygulanır. Karbonat ve limon aynı zamanda koltuk altı kararmalarını önlemek için de kullanılır.

Göz alıcı bakışlara sahip olmanın yolu iyi bir bakımdan geçer. Bunun için eski rimel fırçaları kesinlikle atılmamalı ve temiz bir şekilde bırakılmalıdır. Bu sayede kirpik ve kaş bakımı bu fırça yardımıyla yapılabilir. Özellikle daha gür kaşlara sahip olmak isteniyorsa bunun için kaşlara rimel fırçası ile sarımsak yağı sürülebilir.

Vücut Bakımı İçin Doğal Öneriler

Çatlamış ve kuru dudaklar özellikle mevsim geçişlerinde pek çok kişinin yaşadığı sorunlar arasında yer alır. Bu sorunu çözmek için dudaklar yaklaşık beş dakika boyunca diş fırçası yardımıyla fırçalanır. İşlem esnasında diş macunu ve bal karışımı dudaklara uygulanır. Fırçalama esnasında yapılan hareketlerin hafif ve yumuşak olmasına özen gösterilir. Topuk çatlakları için limon kürü kullanmak işe yarayacaktır. Bu kürü hazırlarken yarım limon kesilerek topuğa koyulur ve üzerine çorap giyilir. Belli bir süre beklendikten sonra topuklara nemlendirici krem sürülür. Bu işlem aynı zamanda limon dilimleriyle de yapılabilir. Vücut bakımı için yapılabilecek çok çeşitli yöntemler vardır. Burada önemli olan hangi doğal malzemenin ne işe yaradığını ve ne şekilde kullanıldığını bilmektir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu