Moda

Xxl Büyük Kemerler Nasıl Kombinlenir, Nelere Dikkat Edilmeli

Xxl Büyük Kemerler Nasıl Kombinlenir, Nelere Dikkat Edilmeli? Doğru kıyafeti ve doğru kemeri kombinlediğinizde tek bir kemerle bile şıklığınızı ikiye katlayabilirsiniz.

Xxl Büyük Kemerler Nasıl Kombinlenir, Nelere Dikkat Edilmeli? Kemer tarzınızı yansıtırken kıyafetinize farklı bir anlam katacak ve sizi şıklığın doruklarına çıkaracaktır. Elbette her parçada dikkat edilmesi gereken unsurlar olduğu gibi kemer kullanımında da dikkat edilmesi gereken hususlar vardır. Bu yüzden doğru kemeri bulmak ve kıyafetle doğru bir şekilde kombinlemek çok önemlidir. Çünkü kemerlerin yanlış kullanımı çok moda olan kıyafetinizi mahvedebilir.

1) Bant Seçimine Dikkat Edin

Kullanacağınız kemerin tarzınıza uygun olduğundan emin olun. Kemeriniz ve giyim tarzınız uyumlu olmalıdır. Kemerler çok yönlü olabilir, ancak doğru kemeri bulmak, mükemmel ayakkabıları bulmaktan daha zordur.

Kemer takarken ilk yapmanız gereken kişisel tarzınızı belirlemek ve giyeceğiniz kıyafete göre kemer seçimi yapmaktır. Bu yüzden çıldırmayı bırakın ve daha iyi bir sonuç alacağınızı düşünerek iki farklı stili karıştırmayın.

2) Kemerinizi Vücut Tipinize Göre Seçin

Geri döneceğimiz tek konu, vücut tipinizi bilmenin önemi. Çünkü ne giyerseniz giyin, vücudunuza tam oturmasını ve tam oturmasını istiyorsanız vücut tipinize göre giyinmeyi bilmelisiniz. Örneğin kalın kemerler uzun vücutlu kadınlarda daha çok yakışıyor. Kalın olduğu için vücudu kısaltır, kısa boylu bir kadın kullanırsa vücudu kısaltacağı için daha da kısa görünür.

3) Kemerin Uzunluğu Ne Kadar Olmalıdır?

Önemsiz gibi görünse de kemer takmanın püf noktaları arasında en önemlisi seçtiğiniz kemerin uzunluğudur. Bu uzunluğu ayarlamanın kolay yolları vardır. Yani: Kemerin ortasındaki deliği takacağınız bir uzunluk tam size göre.

4) Kemer Deliği Olmayan Elbise

Bu kural özellikle pantolonlar için geçerlidir. Kemer deliği olmayan pantolonlara kemer takmazsanız, kemer her zaman kayacağı için bir anlam ifade etmeyecek ve hoş bir görüntü olmayacaktır. Kemer özellikle yüksek belli etekler için uygun olduğundan, bu tür kombinasyonlarda her zaman kemer taktığınızdan emin olun. Özellikle eteğiniz yüksek belli ise sonuç harika.

5) Kum Saati Vücut Tipine Sahip Olmak İsteyenler

Kum saati vücut, kadınların en çok sahip olmak istediği en mükemmel vücut tiplerinden biridir. Bu vücut tipi oldukça nadirdir. Ancak bazı aksesuar ve giyim hileleri ile belinizi inceltebiliriz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu