Diyet

Yoğurt Diyeti Nasıl Yapılır?

 

Kilo vermek isteyen kişilere önerilen başlıca yiyeceklerin başında yoğurt gelir. Buna yönelik olarak yoğurt diyeti ile kilo vermek mümkündür.

Yoğurt metabolizmanın daha hızlı hale gelmesi ve bağırsakların daha rahat çalışması bakımından önem taşır. Aynı zamanda kalorisi de düşük olarak bilinir. Buna göre yüz gram yoğurt elli sekiz kalori şeklinde ifade edilir. Buna ek olarak yoğurdun besleyici yapısının da bulunması hızlı kilo verilmesine yardımcı olur. Yoğurt diyeti ya da bunun haricinde herhangi bir diyet programına başlamadan önce mutlaka doktor öneri alınmalıdır. Özellikle ilaç kullanan ya da herhangi bir rahatsızlığı olanlar için bu durum oldukça önemlidir. Aksi takdirde istenmeyen sorunlar meydana gelebilir.

Yoğurt Diyeti İle Kilo Vermek

Yoğurt diyeti yaparken yenilecek besinler her gün birbirinden farklılık gösterir. Buna göre ilk gün beş haşlama patates ve altı su bardağı yoğurt; ikinci gün 200 gram haşlama tavuk eti ile altı su bardağı yoğurt; üçüncü gün 200 gram dana eti ile altı su bardağı yoğurt yenilir. Dördüncü gün 200 gram balık ve altı su bardağı yoğurt tüketilmesi gerekir. Diyetin beşinci gününe gelindiğinde doyana kadar meyve ve sebze ile altı su bardağı yoğurt önerilir. Ancak bu meyvelerin içerisinde muz ve üzüm olmaması gerekir. Diyetin altıncı ve yedinci günlerinde ise bir kilo yoğurt yer alır.

Yoğurt diyetinde sabah kahvaltısı olarak yoğurt tüketilmesi tavsiye edilirken öğle ve akşam yemeği için ise patates ya da et yenilmesi önerilir. Piyasada yoğurt diyeti ile ilgili çeşitli bilgiler ve listeler yer alır. Yoğurdun kilo verme üzerinde olumlu etkisinin bulunması bu çeşitliliğin en önemli nedenidir. Yoğurt aynı zamanda vücut sağlığı için de tüketilmelidir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu