Güzellik

Yüz Beyazlatıcı Domates Maskesi

Daha beyaz bir cilde sahip olmak istediğinizde yüz beyazlatıcı domates maskesi ile istediğiniz sonucu elde edebilirsiniz. Cildinizdeki gözeneklerin temizlenmesini ve arındırılmasını sağlayarak bu şekilde oluşan renk bozukluklarının düzeltilmesi konusunda etkili olmaktadır. Pürüzsüz ve beyaz bir cilde sahip olmak istediğinizde tercih edebileceğiniz maskelerden biridir. Doğru şekilde uygulama yapılması istenilen sonucun kısa sürede elde edilmesini sağlar.

Unlu Domates Maskesi

Cilt üzerinde beyazlatıcı etkisi bulunan domates ve un maskesi dilediğiniz her durumda cildinizin beyazlamasına yardımcı olmaktadır.

Malzemeler

  • 1 adet domates,
  • Un

Hazırlanışı

İlk aşamada öncelikle domateslerin kabuklarını soyarak çırpıcıdan geçirmeniz gerekir. Daha sonrasında süzgeç yardımı ile çözülmesi sağlanır. Bu sayede domates suyunun jöle kıvamı ile kullanıma hazır hale getirilir. Hazırlanmış olan suyun içerisine un ekleyerek karıştırılır. Yeteri kadar un ekledikten sonra maske kıvamına getirilir. Karışım hazırlandıktan sonra göz ve dudak çevresine uygulanmadan geri kalan bölgelere uygulama yapılır. Yaklaşık olarak 10 dakika kadar beklenmesi yeterli olmaktadır. Daha sonrasında ılık su ile ciddi temizlenebilir.

Bal ve Domates Maskesi

Cildinizin temizlenmesini ve arındırılmasını sağlayarak daha beyaz görünmesini sağlayabilirsiniz. Bunun için uygulayacağınız bal ve domates maskesi istediğiniz etkiyi elde etmenize sağlar.

Malzemeler

  • 1 adet domates,
  • 1 çay kaşığı zeytinyağı,
  • 1 çay kaşığı bal,

Hazırlanışı

İlk aşamada öncelikle domateslerin soyularak rendeden geçirilmesi gerekir. Daha sonrasında hazırlamış olduğunuz püre içerisine diğer malzemeleri ekleyerek karıştırabilirsiniz. Karışımın tamamen karışması için dikkatli olunması gerekir. Daha sonrasında hazırlanmış olan karışım yüze aşağıdan yukarıya doğru uygulanmaktadır. Bu şekilde uygulama yapıldıktan sonra 15 dakika kadar beklemeniz yeterli olmaktadır. Ilık su ile yıkayarak cildinizi durulayabilirsiniz. Bu sayede daha beyaz bir cilde sahip olabilirsiniz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu