Güzellik

Yüzünüzü Kışa Hazırlayın

Sıcak havaların yavaş yavaş etkisini kaybettiği günler pek çok kişi, “Yüzümü kışa nasıl hazırlamalıyım?” Sorusunun cevabını aramaktadır.

Cildimiz kışa hazırlanmadan, soğuğu birden yiyince çabuk yaşlanıyor ve kuruyor. Ancak bazı doğal yöntemlerle, cildinizi kışa çabucak hazırlayabileceksiniz. İşte yüzünüzü kışa nasıl hazırlayacağınızın cevabı:

Her şeyden önce ilk olarak cildinizin uzman kişiler tarafından analizinin yapılması gerekmektedir. Buna uygun olarak verilen kremleri de sabah akşam kullanmanız gerekmektedir. Bu sayede kışın cildiniz pul pul dökülmeyecektir.

Cilt Bakımı Nasıl Olmalıdır?

  • Cilt temizlemek için kullanılacak ürünler mutlaka kaliteli olmalıdır.
  • Her mevsim değişikliğinde cildinizi peeling yaptırmayı ihmal etmeyin. Çünkü peelin, cildinizdeki kan akışını yeniler ve hücrelerinizin yenilenmesine yardımcı olur.
  • Bol bol su içeniz gerekmektedir. Kışın, cildimiz çok fazla nem kaybetmektedir. Kaybedilen bu nemi en hızlı bir şekilde içilen suyla geri kazanabiliriz.
  • Dudaklarınızı kesinlikle unutmayın. Karlı ve soğuk havalarda cildin en çok etkilenen kısmı dudaklardır. Dudaklarınızı nemlendirerek, soğuk havalarda çatlamasını ya da zarar görmesini ö
  • Soğuk havalarda cildiniz çok fazla mı kızarıyor? Açık tenli insanların kışın karşılaştıkları en temle sorunların başında, cilt kızarması gelmektedir. Özellikle yanak ve burun çevresi, diğer bölgelere göre daha fazla kızarmaktadır. Kızarıklıklarınız eğer küçük bir bölgede ise, renk eşitleyici kullanabilir ya da kapatıcı tercih edebilirsiniz. Eğer, kızarıklıklarınız daha geniş bir bölgedeyse, bunun için yatıştırıcı ürünler kullanabilirsiniz.
  • Cildinizi nemlendirmeyi ihmal etmeyin. Cildin kışa hazırlığı noktasında bu kısma son derece dikkat etmeniz gerekmektedir. Cilt nemlendiricileri kullanarak, cildinizi nemlendirebilirsiniz. Günlük olarak fondöten kullanmaktan vazgeçemiyorsanız, mutlaka nemlendirici kullanmalısınız. Cilt tipinize uygun nemlendirici tercih edebilirsiniz. Bu ürünleri makyaj öncesi uygulayarak, makyajda meydana gelebilecek çatlakların ve kızarıklıkların önüne geç Eğer cildiniz hassassa, gül yağı tarzında organik nemlendiriciler kullanabilirsiniz.
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu