Sağlık

Ağzımız Bakımının Önemi

 

Ağzımız Bakımının Önemi

Kişisel ağız bakımı çocukluktan itibaren almamız gereken en önemli eğitimleri içermektedir. Vücudumuzun giriş kapısında bekleyen ağız sağlığımızı korumakla içerdeki organlarımızı risk altında olmaktan koruruz. Yemeklerden sonra diş ve dil temizliği yapılması gereken ağzımızda diş aralarında birken yemek artıkları ile oluşan atıklar diş minemizde çürüklere ve ağzımızda kötü koku oluşmasına neden olur. Özellikle gece yatmadan önce dişlerinizi fırçaladığınızda bunu daha iyi fark edebilirsiniz.

Diş İpi Kullanımına Dikkat Edin

Diş temizliğinde fırçanın ulaşamayacağı yerlerde özellikle sıkı diş dizisine sahip kişilerde diş aralarında oluşan atık yiyecekler zamanla kalınlaşarak çürüklere neden olur. Kişisel ağız bakımında herkesin farklı diş fırçası olduğu gibi farklı diş ipi de bulunmalıdır. Kullanımı kolay olan ve cebinizde rahatlıkla taşıyabileceğiniz bu diş ipleri sayesinde her yerde kolaylık diş temizliğinizi yapabilirsiniz. Diş fırçalama alışkanlığı edinen bir neslin ağız yapısında hoş kokular olur. Fırçalanmayan dişler için yanınızdakini rahatsız edecek kokular yaymak, konuşurken onun burnunu kapatmasına neden olacaktır.

Dil Bakımınızda Ağız İçi Sağlığınızı Etkiler

Kişisel ağız bakımında her ayrıntı birbiri ile orantılı olarak aynı değerleri taşımaktadır. Ağız, diş ve dil bir bütün olarak temizlenmeli ve korunmalıdır. Dil için özellikle üretilen dil üstü fırçaları ile dilinizin gözeneklerini açabilir ve hassas olan yapısını yenileyebilirsiniz. Her kullanımda yeni bir ağza sahip olmak için sağlığınıza dikkat edin.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu