Diyet

Makarna Diyetiyle Zayıflayın

Haftada ortalama 3 kilo vermenin sırrının makarna besininden geçtiğini biliyor muydunuz? Günümüz şartları içerisinden birbirinden farklı diyetler bulunmakta olup bu diyet türleriyle beraber günümüzde çeşitli diyet türlerini deneyen birçok kişiden biri de sizseniz, makarna diyeti ile beraber en iyi şekilde zayıflama türünü gerçekleştirebilirsiniz.

Makarna ile Zayıflayın
Makarna ile Zayıflayın

Kilo vermek amacıyla siz de makarna ile birlikte güzel ve başarılı bir diyet programına dahil olabilir, bu diyet programıyla beraber en iyi şekilde diyetinizi uygulayarak haftada ortalama 3 kilo vermeyi siz de başarıyla tamamlayabilirsiniz.

Günlük olarak 1100 Kcal kadar makarna ile beraber alınacak kalori ile beraber ağırlık karbonhidrata verilecektir. 2 hafta boyunca uygulanabilir olan makarna diyeti ile beraber makarna için sınırlama sadece akşam yemeklerinde yoktur. Bunun dışında iki defa yeme hakkınız vardır.

Makarna Diyetiyle Zayıflayın
Makarna Diyetiyle Zayıflayın

Makarna diyeti ile zayıflamanın tam zamanı

  1. gün: Sabahleyin iki dilim ekmek ile beraber 2 mandalina ve çay ya da kahve tüketebilirsiniz. Öğlen olduğunda bir porsiyon makarna ile beraber 1 kase yağsız salata tüketebilirsiniz. Akşam olduğunda ise yarım tavuk ile beraber bir tane kase de yağsız salata yeterlidir.
  2. gün: İlk günde tüketilen sabah, öğlen ve akşam yemeklerinde ki menülerin tamamı aynıdır. Bu şekilde besin tüketiminizi yapabilirsiniz.
  3. gün: Sabah ve öğlen yemekleri yine aynıdır. Ancak akşam değişiklik yapılıyor, bugün. Bugün 10 tane ızgara köfte, ekmeksiz az yağlı olan kıymadan yapılarak tüketilecektir.
  4. gün: 3. Gün içerisinde tüketilmiş olan sabah, öğlen ve akşam yemeklerinin menüsüyle aynı menüler tüketilecektir.
  5. gün: Her zaman ki gibi fiks şekilde hem sabah hem de öğlen yemeğinizin yanı sıra akşam olduğunda ise 3 biftek ile 1 kase salata tüketebilirsiniz.
  6. gün: 5. Gün ile aynı şekilde menüye devam ederek bugünü de bu şekilde bitirebilirsiniz.
  7. gün: Sabah kahvaltısı her gün olduğu gibi aynıdır. Öğlen vaktinde ise yarım kilo meyve tüketip ardından akşam yemeğine geldiğinizde ise 3 porsiyon kadar balık ve bir kase salata yeterli olacaktır.
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu