Teknoloji

Windows 8

Windows 8

Microsoft uzun zaman önce windows 8 sürümünü yayınladı ve çoğu bilgisayarlara bu sistem yüklü olarak geldi bizlere.Windows 8’e pek sıcak bakmayan birisiydim ama yeni bir bilgisayar alınca kullanmak zorunda kaldım ve bir süredir de kullanıyorum.

Windows 8 öncelikle görsel açıdan bakalım.

Windows 7 ile yarattıkları yeni imajı windows 8 ile de sürdürmüş Microsoft.Bu tasarımı pek sıkıntılı durmuyor.Hiç sorunla karşılaşmadım.Bir çok kişiselleştirme de yapılabiliyor zaten.Ama başlat menüsünü sevemedim bir türlü.Yıllarca alışılmışın dışına çıkmış bu sefer Microsoft.Yeni bir alışkanlık kazanmamız gerekecek sanırsam.Tabi bu durum böyle kalmıyor isteyenler için basit bir yama ile eski başlat menüsüne kavuşuyorsunuz.

Onun dışında windows 8 bilgisayarı çok fazla yormayan bir sistem olmuş.Vista sürümün de bundan çok çekmiştik.Sanırsam bilgisayarı en çok yoran sistemiydi Microsoftun.

Ancak Microsoft kullanmayı pek tercih eden bir insan değilim.Microsoft işletim sistemlerinde virüslerden göz açamıyoruz.Bir süre sonra kasıntılar başlıyor bilgisayarda ne kadar iyi ne kadar temiz kullanırsak kullanalım.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu