Sağlık

Yüzdeki Çiller  Yok Edilebilir mi?

 

Yüzdeki Çiller  Yok Edilebilir mi?

Yüzdeki çiller evde yapılabilen bakım teknikleri ile giderilebilir. Cildinize evde kolayca hazırlayabileceğiniz leke giderici maskeler ve devamlı olarak kullanılan güneş koruyucuları sayesinde yüzünüzdeki çillerden çok rahatlıkla kurtulabilirsiniz. Yüzünüzdeki çil lekeleri için aşağıda verdiğimiz doğal tarifleri uygulayabilirsiniz.
Yüzdeki Çilleri Gidermek için Doğal Maske
Kil ( 2 çay kaşığı )
Yulaf unu ( 1 çay kaşığı )
Çok Ekşimiş süt ( 1 çay kaşığı )
Keten tohumu ( yarım çay kaşığı )
Bal ( 1 çay kaşığı )
Karbonat ( 1 çay kaşığı )
Limon suyu ( 2 çay kaşığı )
Su ( suyu, karışımı krem kıvamında getirene kadar kullanın )

Hazırlanışı: Malzemeleri tümünü karıştırıp krem kıvamına gelene kadar içerisine su ekleye ekleye karıştırın, krem kıvamına gelen karışımı cildinize iyice uygulayın ve 5-7 dakika bekletip ılık su ile cildinizi temizleyin. 3  günde 1 kez uygulayacağınız bu maske sayesinde hafif çillerin 2-3 ay içerisinde yok olmasını sağlayacaktır.

 

Yüzdeki Çil Lekelerinden Kurtulmak için  Peeling Tarifi
Mısır unu ( 1 çay kaşığı )
Karbonat ( 2 çay kaşığı )
Yoğurt ( 2.5 çay kaşığı )

Hazırlanışı: Cam bir kasede malzemeleri iyice kıvama gelene kadar karıştırın , hazırlanan karışımı cildinize iyice yedirerek sürün. Cildinizde bu karışımı 20 dakika kadar bekletip sonrasında peeling yapar şeklinde ovalayarak çıkartın (Cildinizde yanma hissederseniz  hemen yıkamalısınız), akabinde cildinizi ılık su ile iyice temizleyin. Peeling olduğu için haftada 1 defadan fazla uygulamayın, haftada 1 kezden fazla  uygulamak cildinize çok daha büyük  zararlar verebilir.

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu