Eğitim & Kurs

Açık Öğretim Lisesi için Gerekli Olan Evraklar

Açık Öğretim Lisesi için Gerekli Olan Evraklar nelerdir? Açık Öğretim Lisesi yeni kayıt kılavuzu yakın zamanda açıklandı. Yeni kayıt tarihleri ve gereken evraklar hakkında merak ettiğiniz her şey makalemizde yer almaktadır.

Açık öğretim lisesi için gerekli olan evraklar nelerdir? İnternet üzerinden AÖL yeni kayıt kılavuzu yayımlandı. Başvurular ne zaman başlıyor? Açık Lise hakkında gerekli detayları şimdi okuyabilirsiniz. Açık Öğretim Lisesi kayıt dönemi başladı. Binlerce öğrencinin beklediği açıklama yakın zamanda yapıldı. AÖL kayıt ve yenileme işlemleri 06 – 03 Ekim 2021 tarihleri arasında yapılacak.

Başvurular Nasıl Yapılacak?

Açık Öğretim Lisesine kayıt işlemleri için anlaşmalı bankalara sınav ücretini yatırmalısınız. Yatırım işlemlerini T.C. kimlik numaranızı kullanarak yapabilirsiniz. Sınav ücretini yatıran öğrenci, Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğüne müracaat gerçekleştirerek belgelerini ulaştırması gerekiyor. Eksik evrak beyanında bulunan öğrencilerin kayıt işlemleri yapılmayacaktır. Bu nedenle kuruma başvuru gerçekleştirirken evraklarınızın eksiksiz olmasına dikkat etmeniz gerekmektedir. AÖL için gerekli belgeler şu şekildedir;

Kayıt İçin Gerekli Belgeler

  • C. Kimlik No,
  • Son 6 ay içinde çekilen fotoğraf,
  • İlköğretim diploması,
  • Kayıt ücretinin yatırıldığını gösteren belge,
  • Yeni kayıt öğrenci raporu

Kayıt Ve Sınav Ücreti Ne Kadar?

Açık Öğretim Lisesi ilk kayıt işlemlerini yapmak için mutlaka sınav ücretini yatırmak gerekir. Bu yıl AÖL sınav kayıt ücreti 50 TL olarak açıklandı. Ayrıca Halk Eğitim Merkezi Okul Aile Birliği hesabına da 10 TL yatırım gerçekleştirmelisiniz. Yatırım işlemleri anlaşmalı bankalar üzerinden gerçekleştirilecektir. Ödemeler sonrasında makbuz almayı unutmamanız gerekir. Öğrenci adayı, T.C. Kimlik numaranızı kullanarak bankamatik ya da şubelerine giderek kayıt taleplerinizi beyan edebilirsiniz. Anlaşmalı bankalara 50 TL ödeyerek dekontunuzu alabilirsiniz.

İlk kayıt sırasında yatırım gerçekleştirmeniz durumunda işlem bedelini sistem üzerinde görebilirsiniz. Sisteme düşmeyen ödemeler, kaydınızın gerçekleşmesini engelleyebilir. Bu yüzden sınav ücretinizi doğru T.C. kimlik numarasına ve banka hesabına yatırdığınızdan emin olmanız gerekir. Yazımızda bulunan açık lise taleplerini yerine getirerek başvuru işlemlerinizi birkaç adımda kolayca tamamlayabilirsiniz. Açık lise kayıt işlemleri başladı. Gerekli belgeleri doldurarak eğitim hayatınıza şimdi kaldığınız yerden devam edebilirsiniz. Açık lise hakkında gerekli belgeleri yazımızda sizlerle bir araya getirdik.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu