Güzellik

İnce Telli Saçlar İçin Saç Bakım Önerileri Nelerdir?

İnce Telli Saçlar İçin Saç Bakım Önerileri Nelerdir? İnce saçlar birçok kadının şikayet ettiği cansız ve mat bir saç türüdür. Peki ince telli saçlara bakım nasıl yapılır?

İnce Telli Saçlar İçin Saç Bakım Önerileri Nelerdir? İnce telli saçlara sahip kadınların ortak sorunları hızlı kırılma, cansız ve steril bir görünüm ve kullanım kolaylığıdır. İnce saçlar, kalın saçlardan daha kırılgandır. İnce saçlara sahip olmak, tellerin kaba ve kalın olmaktan ziyade ince ve pürüzsüz olduğu anlamına gelir. Her telin inceliği kopmalara neden olur. Bu yüzden ince saçlar diğerlerinden daha fazla bakım ve bakım gerektirir.

Saçınızı Her Gün Yıkamayın

İnce saçlarınız varsa, hacim kazanmak için saçlarınızı her gün yıkayabilirsiniz. Ancak ince saçları her gün yıkamak saça ciddi zararlar verir. Çünkü saçınızı her gün yıkarsanız saçlarınız kurur ve bunun sonucunda elektriklenme ve kırılma meydana gelir. Zamanla saçlar zamanla yıpranır ve olduğundan daha ince görünür. Bu yüzden saçlarınızı her gün yıkamamaya dikkat etmelisiniz, bu saçlarınızı daha az yıpratacak ve daha az kırılmaya neden olacaktır.

Hacim Veren Bir Şampuan Kullanın

İnce telli saçlarınızın daha gür görünmesi için hacim kazandıran şampuanlar kullanmalısınız. Hacim veren şampuanlar nazik bir formüle sahiptir ve saçı ağırlaştırmaz. Bu noktada kuru saçlar için üretilmiş şampuanlardan uzak durmalısınız. Çünkü bu şampuanlar kalın saçlar için uygundur ancak ince saçlar için kullandığınızda saçlarınız daha az görünecektir.

Saç Kremi Miktarını Azaltın

İnce saçlarda çok fazla saç kremi kullanmak onu aşırı nemlendirecek ve saçınızın cansız görünmesine neden olacaktır. Saç kremleri saça hacim katarak daha ince görünmesini sağlar. Bu nedenle, saç kremi kullanım miktarını en aza indirmek gerekir.

Saçınızı Nazikçe Kurutun

Islak saç kuru saça göre çok daha kırılgandır. Duştan çıktıktan sonra saçlar nazikçe kurutulmalı ve saç uçlarının ovuşturulmasından kaçınılmalıdır.

Şekillendirici Sprey Kullanın

İnce telli saçlar için çok fazla ürün kullanılması tavsiye edilmez, ancak saç spreyi veya köpük kullanmak saça hacim kazandırmak için etkili bir yöntemdir. Aerosol ürünleri hafiftir ve saçı ağırlaştırmaz. Saçlarının daha dolgun görünmesini istiyorsan şekillendirirken saç spreyi veya köpük kullanmayı tercih edebilirsin.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu