Dekorasyon

Banyo ve Tuvaletlerde Duvar Kağıdı Kullanımı

Banyo ve tuvaletlerde duvar kağıdı kullanımı banyolar genellikle dekorasyon konusunda bizi sınırlandırsa da, artık hayal ettiğimiz görünüme kavuşmak için birçok farklı seçeneğimiz var.

Banyo ve Tuvaletlerde Duvar Kağıdı Kullanımı! Duvar kağıtları güncel buluşlardan birisi olan banyo ve tuvaletlerde tercih edilen ürünlerdir. Hem görünüm hem de kullanım açısından tercih edilen bu ürünler birçok renk ve desen seçeneğine sahiptir.

Banyolar özellikle kullanım sırasında çok fazla su ve buharla mücadele eder. Bu savaşta banyoda kullanılan boyaların yıpranması kaçınılmazdır. Bu nedenle su geçirmez duvar kağıtları tercih edilmektedir.

Banyo, banyo ve tuvaletler için özel olarak tasarlanan bu ürünlerin baskıları ve çizimleri sayesinde oldukça hoş bir görünüm kazanmaktadır.

Örneğin banyoda kullanmak için kilim desenli bir duvar kağıdı ona farklı bir görünüm kazandırır. Yine bahar çiçeklerini gösteren bir duvar kağıdı, bambaşka bir görsellik ile kullanıcılarının yüzünün güldüğünü gösteriyor.

Banyo İçin Duvar Kağıdı Nasıl Seçilir?

En önemli özelliği vinil duvar kağıtlarının neme ve suya karşı dayanıklı olmasıdır. Kolayca temizlenebilirler ve bakteri içermezler.

Vinil duvar kağıtları (Vinly) nefes alan bir yapıya sahip değildir. Bu nedenle çocuk odaları için bu duvar kağıtları tercih edilmemelidir.

Standart Silinebilir Duvar Kağıtları Banyoya Uygun Mu?

Bilindiği üzere silinebilir duvar kağıtları günümüzde oldukça ilgi görmektedir. Ancak bu duvar kağıtları banyolar için yapılmamıştır ve uzun süreli kullanım için uygun olmayabilir. Bu tür duvar kağıdını banyoda uygulamak istiyorsanız, üzerine çift kat şeffaf vernik uygulamanızı şiddetle tavsiye ederiz..

İyi bir havalandırma sistemi olmadan banyonuzda duvar kağıdı kullansanız da kullanmasanız da nem ve küf sorununun her zaman ortaya çıkacağını unutmamalısınız.

Banyo İçin Duvar Kağıdı Seçimi Ve Özellikleri

Banyonuz çok küflü ve nemliyse duvar kağıdı uygun olmayabilir. İyi bir havalandırma sistemi oluşturmalısınız.

Banyonuzdaki küvet veya duş duvarları gibi kalıcı olarak ıslak duvarlara duvar kağıdı uygulamayın.

Duvar kağıdını uygulamadan önce duvardaki çatlakları veya yırtıkları onarın. Zeminin temiz ve düz olduğundan emin olun.

Duvar kağıdını nasıl yapıştıracağınızı bilmiyorsanız, uygulaması mümkün olduğunca kolay olan yeni banyo duvar kağıdı modelleri arasından seçiminizi yapın.

Suya, neme ve ısıya dayanıklı banyo duvar kağıtlarını seçin.

Bakteri barındırmayan özelliklere sahip olmalıdır.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu