Güzellik

Elmacık Kemiği Belirginleştirmenin Yöntemleri

Elmacık Kemiği Belirginleştirmenin Yöntemleri nelerdir? Elmacık kemiği nasıl belirginleştirilir? Yüzdeki elmacık kemiklerindeki en ufak bir değişikliğin etkisi gerçekten inanılmaz.

Elmacık Kemiği Belirginleştirmenin Yöntemleri nelerdir? Makyajı öne çıkaran elmacık kemikleri ile yüz hatlarınızı acısız, acısız ve masrafsız bir şekilde çekici hale getirebilirsiniz. Burada en önemli şey vurgulama ve kontür ürünlerini doğru kullanmaktır. Amacımız yüzün kemikli kısmını yükseltmek ve gölgelendirmektir. Böylece yanlarda hafif çukur olan elmacık kemiğini yüzün “tepe” noktalarından biri olarak gösterebiliriz.

Temeli Bulmak

Öncelikle cildinizle uyumlu bir makyaj bazı seçin. Bu adım çok önemlidir çünkü gün içinde makyajınız bozulursa oluşturduğunuz yeni yüz hatları duruşunu kaybeder.

Bir fırça ile elmacık kemiklerini bulun

Elmacık kemiklerinin bitiş noktasını bulmalısın. Bunu parmağınızla bastırarak yaparsanız tabana zarar verebilirsiniz. Ancak fırça yöntemini rahatlıkla uygulayabilirsiniz.

Fırçayı elmacık kemiklerinin üstünden başlayarak aşağı doğru yuvarlayın.

Fondöten çubuğunu kulak hizasından başlayarak dudakların köşelerine doğru ince bir çizgi halinde fırçanın işaret ettiği girintili kısma uygulayın.

Fondöteni uyguladıktan sonra fırça yardımıyla yukarı aşağı hareketlerle güzelce dağıtın. (Bunu yaparken çizginin görünümünü korumaya da özen göstermelisiniz.)

Ürünü İyi Dağıtın

Şimdi elmacık kemikleriniz üzerinde çalışma zamanı. Bu noktada ihtiyacınız olan ilk ürün, cildinizden bir veya iki ton daha koyu bir kontürdür. Gölgelendirme için bu taslağı kullanın. Kemik altındaki çizgi boyunca kontür uygulayarak devam edin ve ardından ürünü bir makyaj fırçası ile iyice dağıtın. Dağıtılmaması, yapay bir görüntüye neden olabilir. Bu nedenle fırça kullanımı oldukça önemlidir.

Kontür Ürününüz Yoksa

Eğer yanınızda kontür ürünü yoksa bu adımda ten renginizden daha koyu bir fondöten veya kapatıcı da kullanabilirsiniz.

Allık İçin Doğru Yeri Bulun

Allık uygulama aşamasına geçmeden önce elmacık kemiklerinizin üst kısmını belirlemelisiniz. Dudaklarınıza önce bir öpücük şekli vermek ve ardından genişçe gülümsemek bu konuda size yardımcı olacaktır.

Allık Kontür Kadar Önemlidir

Yüze sıcak ve enerjik bir görünüm kazandıran allık, elmacık kemiklerini de daha belirgin hale getiriyor. Ancak bunun için parlak allık seçmeniz gerekiyor. Böylece elmacık kemiklerinize ışığın yansıması sayesinde belirgin bir görünüm kazandırabilirsiniz. Ardından allığı kulağın üst köşesinden elmacık kemiğine çene çizgisine paralel olacak şekilde uygulamalısınız.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu