Güzellik

Dermaplaning ile Cildinizi Temizlemek İster Misiniz?

Dermaplaning ile Cildinizi Temizlemek İster Misiniz? Dermaplaning, ciltteki ölü deri hücrelerini ve ince yüz kıllarını (bazen “şeftali kılları” olarak da adlandırılan) kaldırmak için bıçak veya özel bir alet kullanılarak yapılan bir estetik prosedürdür.

Dermaplaning ile Cildinizi Temizlemek İster Misiniz? Bu prosedür genellikle eğitimli bir estetisyen veya dermatolog tarafından yapılır ve cildin daha pürüzsüz ve parlak görünmesine yardımcı olabilir. Bazı insanlar, dermaplaning’in cilt bakım ürünlerinin daha kolay bir şekilde deriye nüfuz etmesini sağlar.

Dermaplaning Ağrılı Bir Uygulama Mıdır

Ağrılı bir uygulama değildir ancak ölü deri alındıktan sonra hafif bir çekme ve batma hissi olabilir. Dermaplaning için iyileşme süresi yoktur. Uygulama sonrasında kişi dışarı çıkıp günlük aktivitelerine her zamanki gibi devam edebilir. Ancak uygulamadan sonra 24 saat güneş kremi kullanılması ve direkt güneş ışığından kaçınılması tavsiye edilir. Çünkü cilt güneş ışınlarına karşı daha hassas hale gelir. Ayrıca uygulamadan sonra kısa bir süre nemlendirici krem ve serum kullanılması tavsiye edilir.

Dermaplaning’in Yan Etkileri Nelerdir

Dermaplaning’in genellikle hiçbir yan etkisi yoktur. Fakat bazı kişilerde ciltte tahriş, sivilce ve kızarıklıklar oluşabilmektedir. Bu koşullar genellikle zamanla düzelir. Sonuçları görmek için her 2 buçuk ila 3 ayda bir dermaplaning yapılmalıdır. Ancak ilk seanstan sonra cilt daha yumuşak ve pürüzsüz hale gelir.

Dermaplaning, ölü cilt hücrelerini ve yüzdeki tüyleri almanın güvenli ve etkili bir yoludur. Sonuçları korumak için 2-3 ayda bir yapılabilir. Dermaplaning kalıcı bir çözüm değildir, ancak cildinizin görünümünü iyileştirmeye yardımcı olabilir.

Dermaplaning Nasıl Uygulanır

Dermaplaning tedavisi beklediğiniz uygulamalardan çok daha kısa sürer.

  • Genellikle 15-20 dakikada tamamlanan uygulama özel bir aletle yapılır.
  • Uygulama sırasında cilt iyice temizlenir ve uygulamaya hazırlanır.
  • Ardından güzellik uzmanı özel bir aletle çalışmaya başlar.
  • Alet keskin ve ince bir bıçaktır. Bu aleti kullanan uzman, yüzdeki ölü deri hücrelerini ve istenmeyen tüyleri nazikçe temizler.
  • Uygulama tamamlandığında cilt yeni rengi ve yapısı ile görülebilir.

Dermaplaning Uygulaması Öncesi ve Sonrası

Dermaplaning’in sonuçları uygulamadan sonra görülür ancak iyileşme sürecine gerek yoktur. Uygulama sonrasında direkt olarak normal hayatınıza dönebilirsiniz. Ancak uygulama öncesi ve sonrasında birkaç gün cildinizi tahriş etmeyen bir güneş koruyucu losyon kullanmalısınız. Cildinizin güneş ışığından iyi korunması için bu güneş koruyucu losyonu her dışarı çıktığınızda uygulayabilirsiniz.

 

 

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu